pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Klubowo i alternatywnie na Juwenaliach w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Klubowo i alternatywnie na Juwenaliach w PWSZ im. Witelona w LegnicyBarwnym, głośnym korowodem i przejęciem kluczy do bram Uczelni i Miasta, 21 maja bieżącego roku rozpoczęły się tegoroczne Juwenalia studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Główne koncerty odbywały się w dniach 22 – 23 maja bieżącego roku na dziedzińcu Uczelni.

Studencki korowód, który wyruszył spod budynku głównego PWSZ im. Witelona w Legnicy w towarzystwie władz Uczelni dotarł najpierw pod Ratusz a następnie wraz z włodarzami Miasta pod statuę Filipa, który, symbolizuje dobrą zabawę.

Juwenalia to już wieloletnia legnicka tradycja. Królowa Aleksandra Wierzbicka i król Mariusz Jaskot przejęli klucze do miasta od zastępcy prezydenta Doroty Purgal. Ceremonia przekazania odbyła się na ul. Najświętszej Marii Panny przed figurą „Filipka” , patrona Satyrykonu.Klubowo i alternatywnie na Juwenaliach w PWSZ im. Witelona w Legnicy

- Przekazuję wam jakże ważny, symboliczny klucz z herbem naszego Miasta i życzę wam żeby ten klucz pozwolił wam się poczuć prawdziwymi i odpowiedzialnymi gospodarzami –mówiła Dorota Purgal.

Tego samego dnia, na dziedzińcu naszej Uczelni odbył się pokaz Klasyków Nocą, czyli starych samochodów związany z tematem tegorocznych juwenaliów, czyli klimatami PRL.

Pierwszy juwenaliowych koncertów utrzymany był w klimatach muzyki alternatywnej oraz hiphopowej. Zagrali między innymi Donguralesko, legnicka formacja Anastasis,  MIG.

Z kolei 23 maja, podczas drugiego dnia Juwenali królowała muzyka klubowa. Na scenie wystąpią między innymi DJ Hazel, DJ Alex, Claydee.

2015-06-05

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - przebierańcy

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - pokaz samochodów

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - korowód

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - koncerty - dzień I


ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ - koncerty - dzień II

<< POWRÓT
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u