pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Patrycja Kubisztal najlepsza na Akademickich Mistrzostwach Polski !

Patrycja Kubisztal najlepsza na Akademickich Mistrzostwach Polski !W dniach 14 – 17 maja 2015 r. rozegrane zostały w Krakowie i Myślenicach Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy reprezentujący uczelnie z całej Polski. Na Mistrzostwach nie zabrakło reprezentantki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Patrycji Kubisztal.

Pierwszego dnia odbyła się konkurencja Ksp 3x20 czyli 3 postawy - kolano, leżak i stojąca po 20 strzałów ocenianych. Patrycja wygrała z wynikiem 580 pkt z przewagą 15 pkt i tym wynikiem zdobyłam klasę mistrzowską.

Drugiego dnia strzeleckich zmagań, odbyła się konkurencja Kpn 40 czyli karabin pneumatyczny 40 strzałów ocenianych. Po strzeleniu nasza reprezentantka zdobyła najwyższy wynik 416,1 pkt z przewagą 8,2 punktów i również w tej konkurencji zdobyła klasę mistrzowską. Po konkurencji odbył się finał gdzie również wygrała z wynikiem 203,3 przewagą 2,1 punkta. Patrycja Kubisztal najlepsza na Akademickich Mistrzostwach Polski !

Ostatniego dnia odbyła się konkurencja Ksp 60l czyli karabin sportowy 60 strzałów ocenianych na leżąco. Patrycja Kubisztal zdobyła 589 pkt, tym samym wygrała z przewagą 7 punktów.

Dodatkowo, w klasyfikacji uczelni, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy uplasowała się na 4 miejscu na 27 ośrodków akademickich. Z kolei w klasyfikacji klubowej zajęła z zespołem WKS Śląsk Wrocław 1 miejsce na 19 klubów.

Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym są zawodami mającymi na celu wyłonienie Mistrzów ze środowiska akademickiego.

Patrycja Kubisztal jest zawodniczką sekcji strzelectwa sportowego Klubu Uczelnianego AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy a od 2010 roku reprezentantką Polski. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia m. in. jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, zajęła 5 miejsce na Mistrzostwach Europy w Bolonii oraz 3 miejsce na Akademickich Mistrzostwach Świata w Kazaniu. Jest uczestniczką wielu prestiżowych zawodów, na których zajmuje pierwsze lokaty.

Życiowym celem Patrycji jest udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

2015-06-09

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u