pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ im. Witelona w Legnicy najlepsza na Dolnym Śląsku w rankingu Perspektyw !

PWSZ im. Witelona w Legnicy najlepsza na Dolnym Śląsku w rankingu Perspektyw !Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, w ogłoszonej 16. edycji Rankingu Szkół Wyższych 2015 przygotowanego przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita została sklasyfikowana na pierwszym miejscu na Dolnym Śląsku.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zajęła 4. miejsce w wśród Państwowych Wyższych Szkól Zawodowych w Polsce ze wskaźnikiem rankingowym 81,2. Najwięcej punktów rankingowych Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy uzyskała w kategoriach: wymiana studencka (przyjazdy) – 96,03; własna baza dydaktyczna – 83,83; preferencje pracodawców – 81,26 oraz prestiż – 75,15.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy uzyskała znacznie lepsze wyniki w powyższych kategoriach aniżeli uczelnie, które zajęły pierwsze lokaty. PWSZ im. Witelona w Legnicy najlepsza na Dolnym Śląsku w rankingu Perspektyw !

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, w odróżnieniu od uczelni akademickich wprowadziła kształcenie na profilach praktycznych i powiązała kształcenie studentów z rynkiem pracy. Oznacza to, że studenci częściej i więcej przebywają w zakładach pracy na praktykach zawodowych i realizują większość programów kształcenia w postaci laboratoriów, ćwiczeń, zadań projektowych i transferowych, warsztatów itp. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy mamy do tego przystosowaną bardzo nowoczesną bazę, wyposażoną w nowoczesne urządzenia. Oddaliśmy do użytku specjalistyczne laboratoria i programy a także najnowsze osiągnięcia w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. W nowych pracowniach studenci studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji o specjalności energetyka źródeł odnawialnych mogą już w tej chwili pracować i uczyć się tego zawodu. Wszystko zrobiono z myślą o tym, żeby absolwent po wejściu na rynek pracy umiał od razu obchodzić się ze specjalistycznymi urządzeniami. Niwelujemy w ten sposób proces adaptacyjny nowego pracownika w firmie. Nasz absolwent w momencie przyjęcia do przedsiębiorstwa jest już wyposażony w umiejętności i kompetencje, których pracodawca oczekuje.      

2015-06-09

(mir)

<< POWRÓT 


Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u