fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Absolwentka naszej Uczelni na XIX Mistrzostwach Świata w Taekwon-do w Jesolo

Absolwentka naszej Uczelni na XIX Mistrzostwach Świata w Taekwon-do w JesoloXIX Mistrzostwa Świata w Taekwon-do przeszły do historii. W położonym nad włoskim Adriatykiem Jesolo wystartowało ponad 1000 zawodników z 53 reprezentacji narodowych. W tym gronie nie zabrakło również legniczan, którzy z Włoch przywieźli łącznie pięć medali.

W tegorocznych mistrzostwach o największą niespodziankę postarała się legniczanka debiutująca w światowym czempionacie Wioletta Miśkiewicz, która jako jedyna Polka sięgnęła po dwa medale w turnieju indywidualnym.Absolwentka naszej Uczelni na XIX Mistrzostwach Świata w Taekwon-do w Jesolo

Wioletta, która na co dzień pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Legnicy, w wydziale zajmującym się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu w Jesolo została dwukrotną Wicemistrzynią Świata w walkach w kat. pow. 75 kg oraz w testach siły (28 zawodniczek).

Turniej walk przeszła jak burza. Najpierw rozgromiła amerykankę Annete Poteet (jeden z sędziów punktował 52:1), a następnie pokonała kanadyjkę Brean Dwine. W półfinale okazała się lepsza od brytyjki Aniko Heredi. W finale Miśkiewicz musiała uznać wyższość obrończyni mistrzowskiego tytułu Holenderki Niny Meppelder.

Warto dodać, że medalistka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, gdzie studiowała na kierunku Turystyka i rekreacja. Jest także instruktorem w Legnickim Klubie Taekwon-do.

Absolwentka naszej Uczelni na XIX Mistrzostwach Świata w Taekwon-do w JesoloTrzy medale w turnieju drużynowym wywalczył Maciek Żuk, dwa srebrne w układach drużynowych oraz w technikach specjalnych oraz brązowy w testach siły. W starcie indywidualnym Maciek uplasował się na piątym miejscu w konkurencji układów. W mistrzostwach swój debiut zaliczył również trzeci z zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do Karol Forgiel, który swój start zakończył na pierwszej rundzie.

W klasyfikacji medalowej, Reprezentacja Polski pod okiem trenera Łukasza Stawarza – pracownika naszej Uczelni – uplasowała się na trzecim miejscu. Bezkonkurencyjna okazała się kadra Nowej Zelandii, którzy wywalczyli łącznie 21 medali - 10 seniorzy i 11 juniorzy. Absolwentka naszej Uczelni na XIX Mistrzostwach Świata w Taekwon-do w Jesolo

Szczególnie dobrze zaprezentowała się kadra Polski juniorów. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Gadzała (Lewart Lubartów), a drużyna juniorów wywalczyła tytuł najlepszej ekipy w turnieju drużynowym.

Po jedenastu latach przerwy młodzi Polacy sięgnęli po tytuł Drużynowych Mistrzów Świata w walkach a pierwszy raz w historii po tytuł Drużynowych Mistrzów Świata w układach. Dzięki tym sukcesom to właśnie do Legnicy powędrował puchar dla najlepszej juniorskiej drużyny.

To już ósme mistrzostwa Świata, z których zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do wracają z medalami. Pierwszy medal stał się udziałem Marzanny Stawarz (Pawlik), która 14 lat temu również we Włoszech debiutowała podczas XII Mistrzostw Świata Rimini 2001.