pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
ALO przyjazne rodzinie !

ALO przyjazne rodzinie !Działające, przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Akademickie Liceum Ogólnokształcące zostało partnerem programu „Legnica Przyjazna Rodzinie”.

Co to oznacza? ALO obniży uczniom pochodzącym z wielodzietnych rodzin czesne w wysokości 20 proc. Ulga obowiązuje od 1 czerwca 2015 roku do 30 czerwca 2016 r. Od teraz osoby legitymujące się Kartą Dużej Rodziny mogą skorzystać ze zniżek w czesnym!

Porozumienie w tej sprawie, które podpisał Prezydent Tadeusz Krzakowski oraz Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego mgr Dariusz Wędzina zostało zawarte 10 czerwca bieżącego roku w legnickim Ratuszu.

Już ponad 2 tysiące legniczan korzysta z tego bardzo istotnego wsparcia dla rodzin wielodzietnych. A to dopiero początek, bo szacuje się, że Karta Dużej Rodziny w Legnicy może objąć nawet 7 tysięcy osób.

Program „Legnica przyjazna rodzinie” przyjęty przez Radę Miejską wszedł w życie 15 maja. Każda z rodzin objętych programem musi posiadać Kartę Dużej Rodziny. Można ją uzyskać w wydziale zdrowia i spraw społecznych Urzędu Miasta Legnicy. Formalności nie trwają długo a dają wiele korzyści.

Program rządowy, czyli Karta Dużej Rodziny dawała pewne przywileje ogólnopolskie. Rodziny wielodzietne mogły np. korzystać z ulg przy zakupie biletów do publicznych muzeów, parków narodowych i innych instytucji. Nie było tego zbyt wiele. Dopiero w połączeniu z ulgami i przywilejami wprowadzonymi przez Miasto w ramach programu „Legnica przyjazna rodzinie” wartość Karty, a tym samym korzyści dla rodzin znacząco wzrosła.

2015-06-12

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Almy, Cezarego, JarosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u