pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Energiczne dźwięki Mikromusic

W połowie października na sklepowe półki trafił trzeci już w dorobku zespołu Mikromusic krążek. Nowa płyta zatytułowana – „SOVA” szybko podbiła serca miłośników ich muzyki oraz słuchaczy radiowych list przebojów. Mikromusic

Nowa płyta zawiera 11 autorskich utworów. Zespół zaprosił na płytę gości: Miłosza Pękale - cenionego perkusistę specjalizującego się w grze na wibrafonie oraz zestawach multiperkusyjnych, Natalię Lubrano - zjawiskową wokalistkę znaną z zespołu Miloopa, śpiewającą też u świetnych producentów takich jak Magiera, czy Fox. Na płycie także zaśpiewał gość z Portugalii, z wyboru Wrocławianin: Joao Teixeira de Sousa.

- Na płycie słychać frajdę z grania w zespole, o czym świadczą setkowe nagrania, podczas których zostawiono wiele miejsca na improwizację. Jak mówi Dawid Korbaczyński - współzałożyciel Mikromusic.

Frajdę grania można będzie posłuchać na żywo w ramach „Witelon Music Night”, jaki odbędzie się 30 listopada bieżącego roku w Domu Studenta PWSZ im. Witelona  w Legnicy o godzinie 19:00.

Zespół zagra w składzie: Natalia Grosiak (vocal), Dawid Korbaczynski (guitar), Robert Szydlo (bass), Robert Jarmuzek (piano), Adam Lepka (trumpet), Lukasz Sobolak (drums), Maciek Prokopowicz (sound engineer).

To właśnie utwory najnowszej płyty zdominują koncert, ale nie zabraknie też utworów z wcześniejszego repertuaru. Koncert w PWSZ im. Witelona w Legnicy to niesamowita okazja to posłuchania mieszanki słów, emocji oraz niesamowitej barwy głosu wokalistki Natalii Grosiak.
Mikromusic
Mikromusic to zespół grający mieszankę trip hopu i jazzu, założony został w 2002 we Wrocławiu roku przez Natalię Grosiak i Dawida Korbaczyńskiego. W lutym 2006 roku zespół wydał debiutancką płytę patronowaną przez radiową Trójkę. W grudniu 2008 roku ukazała się druga płyta zespołu pt. „Sennik”, nad którą patronat ponownie objęła radiowa Trójka. Wtedy też Mikromusic gościł w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Z kolei Natalia Grosiak bywała z koncertami na Uczelni kilkakrotnie – ostatnio w marcu br. ze swym drugim zespołem Digit All Love.

Mikromusic, to jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na polskiej scenie muzycznej. Łączą wiele stylów, ale bazują na jazzie i trip hopie. I ponownie okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki – Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie.

ZOBACZ MIKROMUSIC NA YOUTUBE


<< POWRÓT


Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u