pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Jazzowo w Kościele Pokoju

Jazzowo w Kościele PokojuW ramach 21 Jaworskich Koncertów Pokoju, miłośników jazzu, 13 czerwca czekał koncert godny mistrzów. Wystąpił zespół „Bester Quartet”, który jest swego rodzaju fenomenem na światowym rynku muzycznym.

Grupę tworzą czterej instrumentaliści, wykształceni klasycznie muzycy: Jarosław Bester – akordeon, Dawid Lubowicz – skrzypce, Oleg Dyyak – akordeon, klarnet, perkusja, duduk oraz Maciej Adamczak – kontrabas.

Ich charakterystyczną cechą jest wykonawstwo muzyki o szerokim przekroju stylistycznym – od muzyki klasycznej, jazzowej, awangardowej po dokonania współczesnej kameralistyki. W programie jaworskiego koncertu wykonali utwory z albumów „The Golden Land” oraz „Metamorphoses”. Jazzowo w Kościele Pokoju

Z kolei 29 sierpnia będzie miał miejsce koncert nadzwyczajny w wykonaniu: Julieta González-Springer (Meksyk) – sopran, Marzena Krochut-Łykowska – sopran, Małgorzata Zuchowicz – organy, regał oraz Marcin Armański – organy i pozytyw szkatulny. Organy to fenomenalny instrument, o niepowtarzalnych możliwościach technicznych. Swoim brzmieniem wypełnią cały jaworski Kościół. Na dodatek wsparte pięknymi dwoma sopranami i pozytywem, stworzą atmosferę godną czasów Bacha. W programie wysłuchać będzie muzyki Renesansu i Baroku.

Finał 21 Jaworskich Koncertów Pokoju odbędzie się 12 września i zostanie zwieńczony koncertem z okazji Jubileuszu 360-lecia Kościoła Pokoju w Jaworze i 300-lecia Kaplicy Chrztów. W programie utwory Bacha, Mozarta i Cezara Francka. Wykonawcy to Chór i Orkiestra Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” – jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek artystycznych w Polsce i na świecie.

2015-06-20

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u