wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Kormoran Beach Party 2015

Kormoran Beach Party 2015Przez dwa dni –  16 i 18 czerwca bieżącego roku w Legnicy odbywał się Festiwal Plażowych Gier Zespołowych „Kormoran Beach Party 20015”, podczas którego przedstawiciele PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprezentowali ofertę studiów licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich na rok akademicki 2015/2016.

Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły legnickie szkoły gimnazjalne. Pojawiły się reprezentacje 9 gimnazjów, w tym gimnazjum ze Spalonej i Budziszowa Wielkiego. Do sportowej zabawy stanęło blisko 300 dziewcząt i chłopców, którzy rywalizowali w piłce siatkowej, koszykówce, piłce ręcznej i rzecz jasna beach footballu.

Zawody otworzyła dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy mgr Halina Tamioła oraz zastępca dyrektora Wydziału Oświaty, Sportu i Edukacji Urzędu Miasta Zbigniew Rutka.

Z kolei 18 czerwca do Festiwalu Plażowych Gier Zespołowych włączyły się szkoły ponadgimnazjalne z Legnicy by jak co roku na sportowo powitać nadchodzące wakacje a jednocześnie walczyć o medalowe trofea.

W piłce nożnej w kategorii chłopców pierwsze miejsce przypadło I  LO, na drugim uplasował się Zespól Szkól Rolniczych Rolniczych. Trzecie miejsce zajęło II  LO. W piłce ręcznej najlepsi okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących a kolejno pierwsze i drugie miejsce przypadło drużynom z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.  W piłce siatkowej bezkonkurencyjne okazało się II Liceum Ogólnokształcące, triumfując nad I LO, któremu przypadło drugie i trzecie miejsce. W koszykówce natomiast zwyciężyły ekipy z I Liceum Ogólnokształcącego, którym przypadły dwie pierwsze lokaty. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Samochodowych.Kormoran Beach Party 2015

W kategorii dziewcząt, w piłce nożne laur zwycięzcy przypadł I LO. Za nim na podium stanęła ekipa z Zespołu Szkół  Rolniczych.  I Liceum Ogólnokształcące okazało się najlepsze w piłce ręcznej i zajęło dwa pierwsze miejsca na podium. W siatkówce, pierwsza lokata przypadła II Liceum Ogólnokształcącemu, za którym na drugiej lokacie uplasowało się I LO oraz na trzeciej pozycji Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. W koszykówce, reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zwyciężyła nad ekipami z I LO i Zespołem Szkół Rolniczych.

W ostatniej konkurencji jaką było przeciąganie liny zwycięską okazała się drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych. Na drugiej pozycji znaleźli się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego. Trzecie miejsce przypadło ekipie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących a czwarte reprezentacji Zespołu Szkół Samochodowych.

Najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, medale, koszulki oraz drobne upominki. Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy I LO. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy ufundowała pamiątkowe medale oraz przekazała drobne upominki dla uczestników Festiwalu.