pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
„Najwyższa Jakość Studiów” – nagroda specjalna dla PWSZ im. Witelona w Legnicy !

„Najwyższa Jakość Studiów” – nagroda specjalna dla PWSZ im. Witelona w Legnicy Podczas Gali Finałowej „Uczelni Liderów 2015” przyznane zostały również certyfikaty i statuetki nadzwyczajne pn. „Najwyższa Jakość Studiów”.

Wyróżnienia te otrzymały uczelnie wyższe, które wdrożyły najbardziej zaawansowane, oryginalne, nowoczesne i efektywne systemy zapewniania jakości kształcenia, determinujące rozwój różnorodnych programów i form kształcenia oraz sprzyjające innowacyjności w dydaktyce akademickiej.

Wśród laureatów tej specjalnej nagrody znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy. W opinii Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy kładzie nacisk na praktyczny wymiar studiów także poprzez odpowiednie modelowanie programów kształcenia i wprowadzenie w nich innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych.

- Uczelnia utworzyła m.in. unikatowy kierunek studiów inżynieria testowa wraz ze specjalnościami: testowanie urządzeń sterujących oraz testowanie własności mechanicznych. Program studiów, który został opracowany we współpracy z uczelnią SHB w Berlinie, jest zgodny z potrzebami współczesnego przemysłu i pozwala kształcić specjalistów w nowym zawodzie, który od niedawna funkcjonuje na europejskim rynku pracy. „Najwyższa Jakość Studiów” – nagroda specjalna dla PWSZ im. Witelona w Legnicy

Szczególnie istotnym elementem programu kształcenia są praktyki zawodowe, które odbywają się w każdym z siedmiu semestrów studiów, w łącznej liczbie 560 godzin. Absolwent wskazanego kierunku, wysoko ocenionego przez Recenzentów, jest specjalistą w obszarze techniki związanym z pokrewnymi kierunkami kształcenia, takimi jak mechanika i budowa maszyn oraz mechatronika a także zarządzanie i inżynieria produkcji, mogąc pełnić istotną rolę w procesie projektowania, badania i rozwoju produktów, monitorowania procesów produkcyjnych i procesów jednostkowych oraz oceny wpływu ich poziomu organizacyjnego i technicznego na jakość produktów.

Uczelnia od samego początku swojego istnienia holistycznie i systemowo podejmuje działania w obszarze współpracy z otoczeniem społeczno – gospodarczym, często będąc forpocztą właściwych relacji na linii Szkoła Wyższa – biznes. Współpracuje z licznymi zakładami pracy i instytucjami, które pomagają dopasować ofertę kształcenia do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy.

„Najwyższa Jakość Studiów” – nagroda specjalna dla PWSZ im. Witelona w LegnicyStudenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbywają praktyki w znanych i renomowanych firmach, takich jak m.in.: KGHM „Polska Miedź” S.A. i wszystkie grupy kapitałowe KGHM, banki, instytucje administracji samorządowej, sądy, prokuratury, towarzystwa ubezpieczeniowe, przedsiębiorstwa działające w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Zdaniem Komisji współpraca z otoczeniem zewnętrznym jest wizytówką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy – ten aspekt działalności uczelni może być traktowany jak wzór do naśladowania dla innych podmiotów edukacyjnych, nie tylko z regionu dolnośląskiego, ale także w skali kraju.

Nagrodę specjalną odebrał Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz.

Uzyskany certyfikat „Uczelnia Liderów 2015” oraz wyróżnienie „Najwyższa Jakość Studiów” stanowią potwierdzenie, że Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy to Uczelnia Warta Zachodu !

2015-07-03

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u