pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci Ratownictwa medycznego na praktykach w Kunicach !

Studenci Ratownictwa medycznego na praktykach w Kunicach !W ostatni tydzień czerwca, w Wodnym Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowych w Kunicach, 52 studentów pierwszego roku z kierunku Ratownictwo medyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy uczestniczyło w obowiązkowych praktykach, zorganizowanych nad Jeziorem Kunickim.

Praktyki są integralną częścią programu nauczania na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, podczas której realizowane były zagadnienia związane z organizacją i technikami ratownictwa wodnego. Przyszli ratownicy podczas zajęć praktycznych poznawali między innymi zadania, kompetencje, strukturę organizacyjną i zasady funkcjonowania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mogli poznać wyposażenie ratunkowe, standardy i procedury ratownicze stosowane przez ratowników WOPR.

Szczególny nacisk podczas praktyk położono na przygotowanie i organizację akcji ratowniczej, poznanie technik ratownictwa wodnego i wypadków wodnych oraz ćwiczenie technik ratowania w wypadkach wodnych. Zajęcia miały także na celu pogłębienie wiedzy studentów z zakresu współpracy zespołu ratownictwa medycznego z WOPR.Studenci Ratownictwa medycznego na praktykach w Kunicach !

Zajęcia były prowadzone zarówno przez kadrę dydaktyczną Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej PWSZ im. Witelona w Legnicy jak i przedstawicieli WOPR. Studenci byli pod opieką mgra Aleksandra Mickiewicza, mgr Aleksandry Wysowskiej, mgra Henryka Grotowskiego i dr Grzegorza Koniecznego.

Dzięki temu studenci mieli okazję nie tylko do pogłębienia wiedzy od strony teoretycznej, ale również zdobycia wielu praktycznych umiejętności, które mogą być wykorzystane w przyszłej pracy zawodowej.

2015-07-17

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u