pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Pierwsze kroki w PWSZ im. Witelona w Legnicy ! - część I

Nowy rok akademicki rozpocznie się już za kilkanaście dni. Na Uczelnię wrócą studenci a kampus Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy na nowo wypełni się gwarem i ludźmi. Dla wielu z Was przygoda ze studiami jednak dopiero się rozpocznie. Będziecie studentami I roku, którzy zostali przyjęci w poczet naszej Społeczności. Pewnie wielu z Was będzie miało mnóstwo pytań, może też pojawi się niepokój związany z odnalezieniem się w akademickim świecie.  Dlatego też, by ułatwić Wam pierwsze kroki, przygotowaliśmy krótki poradnik o tym co warto wiedzieć.

Mamy nadzieję, że dzięki temu poznacie swoje prawa i obowiązki, warunki, które trzeba spełnić aby otrzymać stypendium, itp. Pamiętajcie o tym, że studia to czas zmian, zwłaszcza w tym szybkim przeskoku pomiędzy szkołą średnią a uczelnią wyższą. Jak zatem przetrwać ten pierwszy rok?


Pierwsze kroki w PWSZ im. Witelona w Legnicy !Inauguracja

To uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego. Obecność „pierwszoroczniaków" na uczelnianej inauguracji roku akademickiego jest niezbędna. W jej trakcie opiekunowie poszczególnych kierunków przekazują Wam informacje o  zasadach studiowania. To właśnie podczas tej ceremonii Wasi przedstawiciele składają oficjalne ślubowanie o przyjęcie w poczet studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.


Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 w naszej Uczelni odbędzie się 6 października o godzinie 12 w budynku E.Zajęcia


Każdy student naszej Uczelni jest członkiem społeczności akademickiej, co sprawia, że posiada zarówno prawa jak i obowiązki. Są one określone w aktach prawnych, takich jak ustawa – Prawo o szkolnictwie wyższym, Statut PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz Regulamin Studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy.Pierwsze kroki w PWSZ im. Witelona w Legnicy !

Prawa studenta obejmują m.in.: prawo do udziału w zajęciach określonych w planach studiów oraz korzystania z konsultacji prowadzonych przez nauczycieli akademickich w czasie ich dyżurów.

Tradycją jest wybieranie Starosty Grupy oraz Starosty Roku, który będzie ustalać z prowadzącymi zajęcia terminy kolokwiów i  inne istotne sprawy dla grupy. Wygodniej jest ustalać terminy egzaminów z jedną osobą, która będzie załatwiać sprawy w imieniu całego roku, po konsultacjach ze starostami grup.

Warto też pomyśleć o sprawnej komunikacji między Wami na roku. Wymieniajcie się mailami czy też utwórzcie grupę na Facebooku. Często następuje jakaś nagła zmiana w planie bądź trzeba sobie przesłać „pomoce” do nauki .Kampus

Nasze „miasteczko” akademickie to 4 budynki zlokalizowane w kompleksie przy ul. Sejmowej. Wszystkie budynki są oznaczone literkami, żeby łatwiej było Wam poruszać się po kampusie. Nasze obiekty zlokalizowane są w jednym miejscu nie ma więc potrzeby na przemieszczanie się po mieście. Uczelnia dysponuje parkingami dla osób zmotoryzowanych oraz miejscami do zostawienia rowerów. Na Uczelnie dojeżdżają także busy z okolicznych miejscowości. Na terenie całego kampusu można korzystać z darmowego Internetu dzięki punktom bezprzewodowej sieci WiFi. Na terenie tym znajdują się:

Pierwsze kroki w PWSZ im. Witelona w Legnicy !- budynek A – w nim mieści się rektorat, czyli siedziba Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Jest nim prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski. W budynku znajdują się sekretariaty i dziekanaty Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, Sekcja ds. Pomocy Materialnej, Sekcja ds. Praktyk Studenckich. Mieści się tu również Czytelnia Naukowa. Studenci mogą korzystać  także z kawiarni, siłowni i fitness clubu.

- budynek C – w budynku ma swoją siedzibę Biblioteka Uczelniana, czytelnie naukowe, Biuro Karier, Biuro Akademickiego Związku Sportowego, Biuro Współpracy z Zagranicą, sekretariat i dziekanat Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych

- budynek D – znajdują się tu pracownie i laboratoria, oraz Centrum Socjoterapii, przeznaczone do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych dla dzieci i młodzieży oraz grup wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami zachowań.

- budynek E – są tu cztery sale wykładowe. Całkowite złożenie i zsunięcie trybun powoduje utworzenie hali, w której odbywają się między innymi targi pracy i targi edukacyjne, wydarzenia kulturalne – koncerty, festiwale czy prelekcje.


Dom Studenta


Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy dysponuje własnym, nowoczesnym Akademikiem, mogącym pomieścić 161 osób w pokojach 1,2,3,4-osobych. Obiekt znajduje się poza kampusem Uczelni – przy ulicy Mickiewicza 10. Dużą zaletą usytuowania jest bliskość od Uczelni - około 10 minut pieszo od kampusu.

Pokoje są umeblowane i wyposażone w sanitariaty oraz aneksy kuchenne. W budynku tym znajduje się klub studencki, w którym organizuje się cyklicznie koncerty muzyczne. Akademik posiada jadalnie, wspólne pokoje do nauki, palarnie oraz pralnie. Można też korzystać z szerokopasmowego internetu.

Pierwsze kroki w PWSZ im. Witelona w Legnicy !Student może ubiegać się o przyznanie miejsca poprzez złożenie w Sekcji ds. Pomocy Materialnej (pok.131 bud. A) wniosku o przyznanie miejsca w DS oraz kserokopii dowodu osobistego.

Mieszkaniec przed zakwaterowaniem zobowiązany jest dokonać wpłaty w wysokości 200 zł tytułem kaucji na poczet ewentualnych braków w sprzęcie, zniszczeń oraz końcowego rozliczenia opłat.

Osoby, którym zostało przyznane miejsce mogą odbierać skierowanie do Domu Studenta od dnia 22.09.2015 r., od godziny 8.00 do 15.00, w pokoju 131 A Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Zakwaterowanie w Domu Studenta może nastąpić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00,  w ciągu 5 dni od daty wskazanej w skierowaniu, tj. od 01.10.2015 r. Po upływie tego terminu student traci miejsce w Domu Studenta.


W kolejnych odsłonach zaprezentujemy inne kwestie, które będą Wam przydatne w codziennym poruszaniu się po Uczelni.

2015-09-18

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Halszki, Heleny, KarolaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u