PWSZ zbiera nakrętki dla Michała !

PWSZ zbiera nakretki dla Michała !Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy włączyła się w akcję „Skorupiakom mówimy NIE !!”, w ramach której prowadzona jest miedzy innymi zbiórka nakrętek na leczenie 14-letniego Michała Stachniewicza.  Michał walczy z nowotworem kości zwanym „Mięsakiem Ewinga”.

Mięsak Ewinga jest nowotworem złośliwym lokalizującym się w kościach. Zazwyczaj rozwija się w kościach kończyny dolnej (uda, podudzia), rzadziej w strukturach kostnych miednicy i tułowia. Guz bardzo szybko nacieka tkanki miękkie powodując ich destrukcję. Daje przerzuty głównie do płuc, mózgu, innych kości i do szpiku.

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek będą przeznaczone na finansowanie leczenia Michała. Każda nakrętka to szansa na pomoc w leczeniu!

Nakrętki można oddawać do specjalnych pojemników, w holu budynku A  oraz przy pokoju 119 w budynku C. Nakrętki przyjmowane są również bezpośrednio w Dziale Promocji i Wydawnictw – pokój 119 w budynku C.PWSZ zbiera nakretki dla Michała !

2015-09-21

(pk)