pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
University Niccolò Cusano w Rzymie przyjmie legnickich studentów !

University Niccolò Cusano w Rzymie przyjmie legnickich studentów !Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zawarła bilateralne porozumienie o wysyłaniu i przyjmowaniu studentów w ramach programu Eramus+ z włoskim Uniwersytetem Niccolò Cusano.

W okresie trwania programu, czyli do roku 2021 z oferty kształcenia będzie mogło skorzystać 9 studentów, 6 nauczycieli akademickich oraz 4 pracowników nie będących nauczycielami akademickimi zarówno ze strony polskiej jak i włoskiej.

University Niccolò Cusano w Rzymie prywatny uniwersytet założony w 2006 roku w Rzymie, kształcącym na sześciu wydziałach: Ekonomii, Prawa, Nauk Politycznych, Psychologii, Inżynierii oraz Edukacji. University Niccolò Cusano w Rzymie przyjmie legnickich studentów !

Ta nowa instytucja akademicka to wynik udanego połączenia doświadczenia zawodowego kadry dydaktycznej – złożonej z ekonomistów, pedagogów, prawników, politologów, lingwistów, informatyków – z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Kompleks Uniwersytetu to ponad 16.000 metrów kwadratowych i jest wyposażony w Akademik, restauracje, kawiarnie i siłownie. Obok tradycyjnego nauczania duży nacisk położono na metody e-learningowe – studenci mogą śledzić kursy na platformie multimedialnej online. Mają do nich dostęp, za pośrednictwem zwykłego komputera podłączonego do Internetu.

University Niccolò Cusano w Rzymie przyjmie legnickich studentów !Studenci zarówno włoscy jak i polscy będą mogli wymieniać się w ramach nastepujacych kierunków: Ekonomia, Zarządzania, Administracja, Informatyka, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Studenci, którzy zdecydują wyjechać się Rzymu będą musieli przyzwyczaić się kilku charakterystycznych cech tego kraju: południowego temperamentu mieszkańców, doskonałej kuchni, specyficznej organizacji dnia pracy (południowa sjesta) i umiłowania dla piłki nożnej. Te zalety Włoch kuszą młodych ludzi z całego świata, swoje robi też poziom miejscowego szkolnictwa. Rok szkolny podzielony jest na dwa semestry – pierwszy zaczyna się we wrześniu lub październiku i trwa do stycznia lub lutego, drugi – kończy się w czerwcu. Zwykle oba składają się z 14 tygodni nauki i 6-tygodniowych sesji egzaminacyjnych. Skala ocen na egzaminach (zwykle ustnych) sięga od 0 do 30 punktów, by zdać, trzeba uzyskać co najmniej 18 oczek.

Informacje dotyczące zasad wyjeżdżania studentów na naukę za granicę dostępne są na stronie bw.pwsz.legnica.edu.pl

2015-10-13

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u