pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ im. Witelona w Legnicy na Targach Innowacji

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 9 października gościła w Jeleniej Górze na I Dolnośląskich Targach Zawodów Przyszłości, Innowacji i Eksportu, w których udział wzięli pracodawcy, uczniowie, przedstawiciele stref ekonomicznych, samorządów, instytucji rządowych, izb handlowych oraz uczelni wyższych.

Targi były wspólnym przedsięwzięciem trzech stref ekonomicznych: wałbrzyskiej, legnickiej oraz kamiennogórskiej i miały na celu zaktywizowanie polskich przedsiębiorstw do rozwoju i podejmowania kolejnych wyzwań biznesowych. 

- Firmy stale poszukują profesjonalistów, dlatego Ministerstwo Gospodarki wspólnie ze specjalnymi strefami ekonomicznymi podjęło szereg działań na rzecz rozwoju szkolnictwa zawodowego w Polsce - mówiła wiceminister Ilona Antoniszyn-Klik.WSZ im. Witelona w Legnicy na Targach Innowacji

Ponadto targi miały pomóc w nawiązywaniu kontaktów i kooperacji pomiędzy firmami polskimi i zagranicznymi. Wydarzenie zostało objęte patronatami Ministerstwa Gospodarki oraz Prezydenta Jeleniej Góry. Cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających, zwłaszcza uczniów dolnośląskich gimnazjów i szkół średnich.

Podczas targów dyskutowano także o znaczeniu innowacyjności i eksportu w rozwoju firm. Podczas panelu dyskusyjnego omówione zostały m. in. warunki prowadzenia działalności w Polsce i poza jej granicami oraz istniejące instrumenty wsparcia eksportu. Ilona Antoniszyn – Klik, wiceminister gospodarki podkreśla, że rozwój wysokich technologii, branż przyszłościowych, innowacyjności również w małych i średnich firmach powinny być standardem biznesowym w najbliższych latach.

W zorganizowanych po raz pierwszy targach wzięło udział 64 wystawców: firm, szkół zawodowych średnich i wyższych, ok. 1000 uczestników. Warto dodać, że w Targach wzięło udział blisko 100 uczniów ze szkół położonych w obrębie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Nasza Uczelnia prezentowała między innymi innowacyjny kierunek studiów - Inżynierię testową oraz studia techniczne prowadzone na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych. Stoisko nasze odwiedziła Ilona Antoniszyn-Klik – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

WSZ im. Witelona w Legnicy na Targach InnowacjiW trakcie targów, przedstawiliśmy zasady kształcenia dualnego, a w szczególności realizację praktyk i projektów transferowych na kierunku Inżynieria testowa.
 
Przedstawiciele zakładów bardzo pozytywnie wypowiadali się o ofercie naszej Uczelni i stwierdzili, że dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w programach kształcenia, następuje transfer wiedzy z Uczelni do przedsiębiorstw, zwiększając ich innowacyjność. Dodatkowo młodzież otrzymała informacje o kierunkach technicznych, prowadzonych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy oraz o zasadach rekrutacji na rok akademicki 2015/2016.

2015-10-13

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u