pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
ALO na FLOPie !

ALO na FLOPie !Akademickie Liceum Ogólnokształcące, działające przy naszej uczelni brało udział w VI Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych, który odbywał się 17 października w Galeria Piastów.

ALO prezentowało się ze swoją ofertą. Szkołę wyróżnia między innymi rozszerzona ilość języków, zajęcia dodatkowe oraz indywidualne podejście do ucznia. Ale ALO to też możliwość realizowania swoich pasji i zamiłowań np. poprzez sztukę bodypaintingu.

Dodatkowymi atutami szkoły jest także nowoczesna baza dydaktyczna i doskonała kadra nauczycielska, ciekawe wyprawy edukacyjne oraz wymiana międzynarodowa uczniów. Uczniowie biorą udział w wykładach i projektach realizowanych przez uczelnię wyższą - PWSZ im. Witelona w Legnicy i mają zapewnione bezpłatnie - wszystkie podręczniki, basen, ubezpieczenie, kurs rozwoju intelektualnego (w tym nauka szybkiego czytania), konsultacje przedmiotowe, naukę trzech języków obcych (angielski, niemiecki i jako trzeci: francuski lub rosyjski, uczniowie mogą brać udział w zajęciach z języka japońskiego).

FLOP organizowany jest od kilku lat jako forum prezentacji inicjatyw i możliwości organizacji biorących w nim udział. Jest organizowane przez Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica. Festiwalowi przyświeca idea wymiany doświadczeń i rozwoju współpracy organizacji pożytku publicznego, których w Legnicy zarejestrowanych jest około trzystu.

(pk)

2015-10-23

<< POWRÓT


Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u