pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Polska Nagroda Innowacyjności 2015 dla PWSZ im. Witelona w Legnicy !

Polska Nagroda Innowacyjności 2015 dla PWSZ im. Witelona w Legnicy !Dr Helena Babiuch, Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy podczas III Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbywał się w Łodzi w dniach 5-6 listopada br. odebrała tytuł „Polska Nagroda Innowacyjności 2015”, który został przyznany naszej Uczelni.

Nagrodę przyznano między innymi za wdrożenie nowego systemu kształcenia praktycznego opartego na połączeniu realizacji praktyk studenckich z projektami transferowymi. W ten sposób studenci przygotowani są nie tylko do przyszłej pracy zawodowej ale także do twórczego  rozwiązywania problemów w przedsiębiorstwach i wdrażania nowoczesnych rozwiązań i koncepcji, które są wykorzystywane w praktyce przez firmy. Ponadto Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy została uhonorowana tą nagrodą za bogaty wachlarz praktycznych kierunków studiów I i II stopnia - licencjackich, inżynierskich, magisterskich - studia podyplomowe, kursy i szkolenia, nowoczesne zaplecze dydaktyczne oraz naukowo-badawcze, współpracę z lokalnymi przedsiębiorstwami.

Dr Helena Babiuch, była jednym z prelegentów obrad Kongresu i przedstawiła prezentację pt. „Model kształcenia oparty na realizacji projektów transferowych na praktycznych kierunkach studiów”.

Uczestnicy tegorocznej edycji Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości skupiali uwagę na sprawach, które mają lub będą mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego kraju oraz Europy. Motywem przewodnim wydarzenia była synergia nauki z biznesem, wejście polskich firm na rynki globalne oraz nadanie innowacyjnego wymiaru polskiej gospodarce. III Polski Kongres Przedsiębiorczości miał na celu stworzenie dyskusji na temat przyszłości polskiej gospodarki, znaczenia Polski na arenie międzynarodowej oraz możliwościach, jakie daje wsparcie unijne na rozwój innowacyjnego sektora badawczo-rozwojowego wielu branż polskiego biznesu.

2015-11-09

(mir)

<< POWRÓT
Imieniny: Albina, Antoniny, RadosławyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u