fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Legnicki Bieg Niepodległości

Kilkuset biegaczy wystartowało w Legnickim Biegu Niepodległości, zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji 10 listopada bieżącego roku. Na starcie biegu nie zabrakło reprezentacji KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy.Legnicki Bieg Niepodległości

Bieg odbył sie na dystansie pięciu i pół kilometra w obrębie staromiejskim Legnicy. Reprezentacja KU AZS PWSZ im. Witelona pobiegła w składzie: Arkadiusz Medyński - student III roku na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne i Mariusz Jaskot - student II roku mgr na kierunku Technologie Informatyczne w Inżynierii Produkcji.

Legnicki Bieg NiepodległościW sumie bieg ukończyło 361 osób. Trasę najszybciej pokonał Ukrainiec Viktor Nagirnjak. Wśród kobiet najlepsza była Anna Ficner. Nagirnjak bieg pokonał w czasie 16 minut i 20 sekund. O ponad pół minuty był lepszy od swojego rodaka Siergieja Krowlajdisa. Trzeci był Krzysztof Perz z Ostrowa Wielkopolskiego.
Najszybsza z kobiet była Anna Ficner, która w ogólnej klasyfikacji była 12. a trasę przebiegła w czasie 18 min. 54 sek. Nasza reprezentacja zajęła 225 i 249 pozycję.

Wcześniej odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy imprezy mieli okazję zjeść gęsinę. Przy okazji biegu odbyła się też akcja charytatywna „Biegnę dla Szymona”. Zbierano pieniądze dla chorego na autyzm 8-letniego chłopca.