fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Siódemka Legnica kontra Vive Kielce

Ostatni mecz w tym roku niestety skończył się porażką dla legnickiej drużyny. Zarówno kibice jak i sam trener legnickiej drużyny Edward Strzębała nie miał nadziei na wygraną. 15 grudnia 2010 r. gościliśmy bowiem „Vive Kielce” - Mistrzów Polski - i jednego z najlepszych trenerów Europy i świata. Mimo iż, kielczanie grali bez czołowych zawodników Jureckiego, Jachlewskiego i Knudsena udowodnili, że i tak są najlepsza drużyną w Polsce.
Pomimo przegranej, zawodnicy „Siódemki” pokazali, że potrafią walczyć, grali dobrze w obronie, i wykorzystywali kontrę, jednak to było za mało aby choć zbliżyć się punktowo.

Od samego początku Kielce wykorzystywały wszystkie sytuację podbramkowe i skutecznie powiększały przewagę bramkową. Na przerwę drużyny schodziły do szatni przy wyniku 18:11 dla Vive.

W przerwie meczu odbył się konkurs zorganizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy. Konkurs polegał na  rzucaniu piłką do bramki z połowy boiska. Zabawa podzielona była na dwie kategorię: dzieci, oraz młodzież i dorośli. Głównymi nagrodami były piłki z podpisami zawodników obydwu drużyn. Reszta uczestników została obdarzona upominkami. Wszystkie nagrody ufundowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy.

Kibice po rozpoczęciu drugiej połowy obawiali się, że powtórzy się sytuacją z Wisłą Płock, jednak okazało się zupełnie inaczej. Legniczanie na parkiet wyszli zmotywowani i gotowi do walki. Dzięki świetnej postawie Kryńskiego w bramce i skutecznej grze w ataku, nie stracili ani jednej bramki, sami rzucili trzy i doprowadzili do wyniku 19:22.

Po słownej reprymendzie trenera Wenty, drużyna Mistrzów Polski przyspieszyła i odskoczyła już punktami, także Siódemka nie mogła już ich dogonić do końca meczu.
Mecz zakończył się różnicą 8 bramek. W naszej drużynie z bardzo dobrej strony pokazali się Andrzej Brygier i Tomasz Fabiszewski, rzucając odpowiednio 7 i 6 bramek. Kolejny dobry mecz zagrał w bramce Lech Kryński.
Po końcowym gwizdku sędziów został wybrany najskuteczniejszy zawodnik meczu. Został nim bramkarz Kielc Marcus Cleverly. Otrzymał nagrodę z rąk Zastępcy Kanclerza PWSZ im. Witelona w Legnicy mgra Jerzego Stefaniaka. Mamy nadzieję, że nie tylko dla niego ale dla reszty piłkarzy był to miły gest ze strony legniczan i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Teraz wszystkich zawodników Superligi PGNiG czeka zasłużony trzy tygodniowy urlop. Miejmy nadzieję, że po nowym roku legnicka drużyna wróci w pełni sił, aby powalczyć o miejsce w pierwszej ósemce.