pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PWSZ im. Witelona w Legnicy

W związku z przypadającym w dniach 16-22 listopada 2015 r. Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości, Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy we współpracy z Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Legnicy, podjęło działania propagujące postawy przedsiębiorcze wśród studentów i absolwentów Uczelni. Przygotowane już po raz trzeci wydarzenia odbywały się od 17 do 19 listopada 2015 r.

W pierwszym dniu zaproszono studentów do wzięcia udziału w międzywydziałowej rozgrywce Chłopskiej Szkoły Biznesu, czyli w ekonomicznej symulacyjnej grze  wydanej przez Małopolski Instytut Kultury.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PWSZ im. Witelona w LegnicyUczestnicy wcielali się w role XVIII-wiecznych przedsiębiorczych rzemieślników z Andrychowa – tkaczy, kowali i piekarzy – którzy produkowali swoje towary i wyjeżdżali na wyprawy handlowe do wielu miejsc w Europie. Brali tym samym udział w symulacji rzeczywistych mechanizmów rynkowych. Gra w atrakcyjny i innowacyjny sposób ukazała mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, promowała postawę przedsiębiorczą, rozwija umiejętności w zakresie prowadzenia negocjacji, nawiązywania kontaktów handlowych oraz współpracy w grupie.

Ponadto gra uczyła wyznaczania celów, planowania działań, oceniania ryzyka i myślenia strategicznego. Zachęcała do podejmowania nowych inicjatyw, rozwija kreatywność oraz samodzielności w działaniu. Pozwalała przetrenować podejmowanie decyzji pod presją czasu i zachowanie zimnej krwi w trudnych sytuacjach. Gra została objęta m.in. patronatem „Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009” i doceniona w konkursie „Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju 2010”.
W rozgrywkach wzięły udział 7-osobowe drużyny, reprezentujące Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych, Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych oraz Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. W trakcie rozgrywek można było zaobserwować różne strategie a na twarzach uczestników malowały się silne emocje.

Zwycięstwo drużynowe wywalczyła sobie grupa studentów z Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej, która nagrodzona została miesięcznymi karnetami na basen, ufundowanymi przez Basen Kąpielowy Bąbelek w Legnicy oraz upominkami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Indywidualne zwyciężył Oskar Januszkiewicz – student Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych, który otrzymał bon upominkowy na kwotę 300 zł ufundowany przez Sklep Castorama w Legnicy oraz drobne upominki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Uroczystego wręczenia nagród zwycięzcom dokonał kanclerz Uczelni mgr Robert Burba. Uczestnicy zmagań podkreślali, że udział w grze poza dobrą zabawą  i rywalizacją pozwolił im na większą integrację grupy, poznanie mechanizmów rynkowych, pobudziło kreatywność, dało możliwość zdobycia wiedzy o sobie i innych.Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w PWSZ im. Witelona w Legnicy

19 listopada 2015 r. odbyło się spotkanie „Moja droga do własnego biznesu” czyli Forum Młodych Przedsiębiorców, podczas którego trzech przedsiębiorców opowiadało o swojej drodze do rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej. 

Wśród przedsiębiorców, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie znaleźli się  Natalia Kisiel, reprezentująca branżę transportową, Marek Ubych, pracujący w branży sportowej i zajmujący się transferem zawodników oraz Łukasz Herejczak odpowiedzialny za reklamę i marketing.

Przedsiębiorcy na podstawie swoich doświadczeń biznesowych wprowadzili studentów w tajniki prowadzenia biznesu. W trakcie spotkania zgromadzeni studenci mieli możliwość zadawania pytań i dyskusji. Dodatkowo podczas spotkania w ramach punktu konsultacyjnego DWUP można było sprawdzić swoje predyspozycje przedsiębiorcze przy pomocy Kwestionariusza Uzdolnień Przedsiębiorczych oraz w ramach działania Biura Karier PWSZ im. Witelona w Legnicy, Anna Nowakowska- Goldman udzielała informacji o możliwości uzyskania środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

2015-11-24

(bk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
         
Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u