pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Muğla Sitki Koçman University zaprasza studentów z PWSZ im. Witelona w Legnicy !

Muğla Sitki Koçman University zaprasza studentów z PWSZ im. Witelona w Legnicy !Muğla Sitki Koçman University to kolejna Uczelnia z Turcji, która została partnerem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w ramach programu Erasmus+. Bilateralną umowę w zakresie wysyłania i przyjmowania studentów, pracowników naukowych oraz administracyjnych zawarto 24 listopada 2015 roku.

W okresie trwania programu, czyli do roku 2021 z oferty kształcenia będzie mogło skorzystać co semestr 4 studentów oraz po dwóch nauczycieli akademickich i pracowników nie będących nauczycielami akademickimi zarówno ze strony polskiej jak i tureckiej. Wymiana będzie możliwa w ramach kierunków administracja, zarządzanie i ekonomia.Muğla Sitki Koçman University zaprasza studentów z PWSZ im. Witelona w Legnicy !

Muğla Sitki Koçman University został założony w 1992 roku. W ciągu ostatnich 20 lat, Uniwersytet uruchomił 14 wydziałów, kilkadziesiąt kierunków studiów pierwszego jak i drugiego stopnia. Kampus uniwersytecki obejmuje dwa miliony metrów kwadratowych, w którym kształci się ponad 32.000 studentów i pracuje ponad 1.300 pracowników naukowych w pełnym wymiarze godzin.

Muğla Sitki Koçman University zaprasza studentów z PWSZ im. Witelona w Legnicy !Prowincja Muğla, w której mieści się Uniwersytet położona jest w południowo-zachodniej Turcji, przy styku dwóch mórz – Morza Egejskiego i Morza Śródziemnego. Region Muğla jest wiodącym ośrodkiem kulturalnym, społecznym i historycznym. Muğla, stolica prowincji, jest uroczym miastem, które rozciąga się od podnóża Góry Asar na równinę o tej samej nazwie. Muğla to spokojne i nowoczesne miasto, słynące z unikalnej architektury oraz kurortów wypoczynkowych. Malownicze domy z bielonymi ścianami, czerwonymi dachami i charakterystycznymi kominami zyskały dużą sławę i zostały umieszczone na liście chronionych budynków.

Powstanie Muğla Sitki Koçman University było mocnym bodźcem dla rozwoju Muğla. Tysiące studentów to mieszkańcy innych miast Turcji z różnych środowisk etnicznych i kulturowych. Przypływ studentów z kraju jak i zagranicy, cudzoziemców, którzy przyjeżdżają wypoczywać nadało miastu nową, wielokulturową zbliżoną do zachodniej tożsamość.

2015-12-03

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u