pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Akredytacja Ministerstwa Zdrowia dla Pielęgniarstwa w PWSZ im. Witelona w Legnicy!

Akredytacja Ministerstwa Zdrowia dla Pielęgniarstwa w PWSZ im. Witelona w Legnicy!Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy uzyskała kolejną akredytację Ministerstwa Zdrowia dla kierunku studiów Pielęgniarstwo o profilu kształcenia praktycznym, prowadzonym na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. Akredytację przyznano na okres 4 lat. Jest to zatem potwierdzenie, że studia na tym kierunku spełniają wszystkie kryteria określone przez Ministerstwo Zdrowia.

Studia na tym kierunku przygotowują do podjęcia pracy na stanowisku pielęgniarskim, do współuczestniczenia w badaniach przyczyniających się do rozwoju naukowych podstaw praktyki i podnoszenia jakości opieki. Absolwent może pracować z różnymi pacjentami niezależnie od stanu bio-psycho-społecznego (zdrowy, chory, niepełnosprawny). Przygotowany jest także do pracy z pacjentem indywidualnym, rodziną, grupą, jak również do świadczenia usług pielęgniarskich w domu chorego, szpitalu, hospicjum, przychodni.

Istotny jest fakt, że studenci odbywają już po I roku studiów praktyki zawodowe – w łącznej ilości 1200 godzin. Mają one miejsce w oddziałach szpitalnych, przychodniach i innych instytucjach zdrowotnych. Praktyki zawodowe mają na celu ukształtować więź emocjonalną z przyszłym zawodem oraz środowiskiem zawodowym.

Dodatkowo student w trakcie kształcenia realizuje zajęcia praktyczne na oddziałach: chirurgicznym, chorób wewnętrznych, psychiatrycznym, pediatrycznym, położniczo-ginekologicznym, neurologicznym, rehabilitacyjnym, intensywnej opieki medycznej, opieki paliatywnej, a także w poradniach podstawowej opieki zdrowotnej, w środowisku nauczania i wychowania  oraz w środowisku pracy. Praktyczna nauka zawodu rozpoczyna się już od pierwszego semestru. Bazą szkoleniową do praktycznej nauki zawodu jest m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy.

Ponadto kierunek posiada akredytację Krajowej Rady Akredytacyjnej Szkół Pielęgniarek i Położnych.

2015-12-11

(pk)

<< POWRÓT


Imieniny: Beaty, Juliana, WincentegoWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u