pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Biuro Karier radziło jak pisać CV i pracować w zespole

Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy 2 grudnia przeprowadziło zajęcia warsztatowe „Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny)”.

Studenci biorący udział w zajęciach  zapoznali się z zasadami przygotowania CV i listu motywacyjnego, rodzajami CV i ich zastosowaniem oraz najczęstszymi błędami popełnianymi przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych.

Dokumenty aplikacyjne to element, który w dużej mierze decyduje o przyjęciu lub odrzuceniu kandydata do pracy. Dlatego też muszą być sporządzone w taki sposób, aby zachęcić pracodawcę do zaproszenia autora CV na rozmowę kwalifikacyjną. Warto zatem poświęcić trochę więcej czasu na przygotowanie dokumentów aplikacyjnych, bo są one przepustką do znalezienia wymarzonej pracy.

Dlaczego to jest tak ważne?  Pracodawca, biorąc nasze CV do ręki, wyrabia sobie zdanie na nasz temat. Nie ma na początku z nami bezpośredniego kontaktu, więc jest to jedyna forma zaprezentowania naszej osoby. Trzeba zrobić to w taki sposób, aby pracodawca po przeczytaniu naszego życiorysu był pewien, że jesteśmy osobą, którą należy zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną.

Zajęcia prowadzone były przez doradcę zawodowego mgr Annę Nowakowską-Goldman.

Z kolei 9 grudnia młodzi ludzie wzięli udział w warsztacie poświęconym pracy zespołowej. Poznawali zasady procesy grupowego, zachowania sprzyjające i zakłócające pracę w zespole oraz analizowali pełnione przez siebie role grupowe.

„Po raz kolejny dowiedziałam się jak ważne jest planowanie działań” – podsumowała swój udział w warsztacie studentka I roku filologii angielskiej.

Jak pokazują badania GazetaPraca.pl aż 40% kandydatów szukających pracy ma problem, aby umiejętnie i rzetelnie ocenić swoje możliwości, mocne i słabe strony. Pracodawcy podkreślają, że kandydaci zawyżają poziom własnych kompetencji, ponieważ nie mają świadomości własnych braków i najczęściej tego, czego nie umieją, dowiadują się od pracodawcy.

Biuro Karier Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, stwarza studentom i absolwentom naszej Uczelni możliwości nabywania i rozwoju kompetencji miękkich, które jak wskazują liczne badania i raporty stanowią jedno z najważniejszych kryteriów stosowanych przy zatrudnianiu.

Zajęcia prowadzone były przez doradcę zawodowego i trenera rozwoju osobistego mgr Ewę Karlińską.

2015-12-16

(bk)

<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u