pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
ALO wysoko w rankingu Perspektyw !

ALO wysoko w rankingu Perspektyw !W tegorocznym Rankingu Liceów Ogólnokształcących przygotowanym przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy, Akademickie Liceum Ogólnokształcące, działające przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy zajęło 3 miejsce w Legnicy i 32 na Dolnym Śląsku!

Zgodnie z przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy zasadami, szkoła ma prawo używać w 2016 roku tytułu honorowego „Brązowej Szkoły 2016”.

Szkołę wyróżnia między innymi rozszerzona ilość nauczanych języków obcych, zajęcia dodatkowe oraz indywidualne podejście do ucznia. ALO to też możliwość realizowania swoich pasji i zamiłowań np. poprzez sztukę bodypaintingu.

Dodatkowymi atutami szkoły jest także nowoczesna baza dydaktyczna i doskonała kadra nauczycielska, ciekawe wyprawy edukacyjne oraz wymiana międzynarodowa.

Uczniowie biorą udział w wykładach i projektach realizowanych przez uczelnię wyższą - PWSZ im. Witelona w Legnicy i mają zapewnione bezpłatnie - wszystkie podręczniki, basen, ubezpieczenie, kurs rozwoju intelektualnego (w tym nauka szybkiego czytania), konsultacje przedmiotowe, naukę trzech języków obcych (angielski, niemiecki i jako trzeci: francuski lub rosyjski, uczniowie mogą także brać udział w zajęciach z języka japońskiego).

Ranking Perspektyw uznawany jest za najbardziej prestiżowe podsumowanie poziomu kształcenia w polskich liceach i technikach. Pod uwagę przy umieszczaniu liceum i technikum w rankingu kapituła bierze cztery czynniki: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych oraz osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

2016-01-19

(pk)

<< POWRÓT

Imieniny: Dominika, Franciszki, KatarzynyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u