pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Karnawał zawitał na Witelon Jam Session !

Karnawał zawitał na Witelon Jam Session !Za nami pierwsza w tym roku odsłona cyklu Witelon Jam Session. 14 stycznia bieżącego roku w Domu Studenta publiczność otrzymała dawkę świetnej muzyki jazzowej, soulowej i funkowej. Tym razem motywem przewodnim był karnawał.

Scena muzyczna w Domu Studenta to miejsce, w którym wszyscy miłośnicy słuchania, grania-improwizowania oraz poznawania świeżych dźwięków mogą zagrać próbkę materiału, nad którym pracują i aktualnie tworzą. Goście przychodzą na niego nie z biletami wstępu, lecz z własnymi instrumentami. Nie tylko delektują się słuchając muzyki, ale także przyłączają się do gry.Karnawał zawitał na Witelon Jam Session !

 
Na każde jam session zapraszany jest zespół wiodący. On zaczyna zazwyczaj jammowanie, wprowadzając w klimat spotkania. Tradycyjnie już pierwsze skrzypce, a właściwie saksofon i trąbkę grali Jarek Dąbrowski i Łukasz Kłos ze swoim teamem muzycznym. Na początek miłośnicy jazzu usłyszeli standardy tej muzyki w aranżacjach zespołu Kłos & Dąbrowski Project. Zabrzmiały jazzowe hity związane z karnawałem i zimą. Muzyczny rok na akademickiej scenie jazzowej został rozpoczęty.

Karnawał zawitał na Witelon Jam Session !Witelon Jam Session tworzą nietuzinkowi, utalentowani ludzie, dlatego też udział w nim to spotkanie z ciekawymi improwizacjami na temat standardów jazzowych. Nie zmieniła się formuła koncertów, opierająca się na popisach solowych muzyków, które są wplecione w poszczególne utwory.

2016-01-19

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława Pogoda

Pogoda dla miejscowosci Legnica na jutro

Temperatura: -8°C

Kierunek wiatru: pół-wsch.
Szybkość wiatru: 14 km/h

Wschód slońca: 07:45
Zachód slońca: 18:31


© by Jacek Kowalski

PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u