pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci podsumowało jubileusz

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci podsumowało jubileuszLegnicki oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, 18 stycznia bieżącego roku podsumował obchody 70-lecia TPD w Legnicy i na Dolnym Śląsku. Otwarcia spotkania i podsumowania obchodów dokonał Kazimierz Pleśniak – Prezes Zarządu. Następnie głos zabrał Bartosz Sowier – Dyrektor Gabinetu Rzecznika Praw Dziecka.

Spotkanie było doskonałą okazją do podziękowań dla instytucji oraz osób, które przez lata pracują wraz z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci na rzecz najmłodszych mieszkańców naszego Regionu. Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy przyznał  statuetki z okazji 70-lecia TPD w Legnicy oraz 95–lecia TPD w Polsce wieloletnim zasłużonym działaczom i instytucją.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci podsumowało jubileusz
Wśród dwudziestu wyróżnionych instytucji, znalazła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, która od wielu lat wspiera działalność Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy i propaguję ideę bezinteresownej pomocy dzieciom. Statuetkę z rąk Kazimierza Pleśniaka – Prezesa Zarządu odebrała dr Helena Babiuch – Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów naszej Uczelni.

Uczelnia od wielu lat współpracuje z tą organizacją, kadra naukowa angażuje się w przygotowania konferencji o historii i działalności TPD oraz popularyzację praw dziecka, przygotowując jednocześnie publikacje o Towarzystwie. Ponadto od trzech lat w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy działa Studenckie Koło TPD.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci podsumowało jubileuszPonadto mgr Jerzemu Stefaniakowi – Zastępcy Kanclerza PWSZ im. Witelona w Legnicy przyznano pamiątkowy medal jako uwieńczenie dotychczasowej współpracy. Takie samo wyróżnienie wręczono dr Wacławowi Szetelnickiemu – Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Legnicy i Dziekanowi Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych.

Podczas uroczystości Kazimierz Pleśniak został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Z rąk Leszka Stadniczenko, Wiceprezesa Zarządu Głównego TPD otrzymał Medal im. dr Henryka Jordana.

2016-01-21

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Halszki, Heleny, KarolaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u