pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Profesor Stanisław Urban ponownie w Polskiej Akademii Nauk !

Profesor Stanisław Urban ponownie w Polskiej Akademii Nauk !Na mocy uchwały Prezydium Polskiej Akademii Nauk w sprawie wyboru członków komitetu naukowego i jego organów ponownie powołano prof. dr hab. inż. Stanisława Urbana na członka Komitetu Nauk Ekonomicznych przy Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Polskiej Akademii Nauk. Kadencja trwać będzie do 2018 roku.

Profesor dr hab. inż. Stanisław Urban pracuje na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy gdzie pełni funkcję kierownika Zakładu Nauk Ekonomicznych.

Profesor Stanisław Urban stworzył polską szkołę naukową w zakresie ekonomicznych problemów rolnictwa i agrobiznesu. Prowadzi badania w zakresie postępu rolniczego, zwłaszcza technicznego, problemów ekonomicznych i organizacyjnych, wynalazczości w rolnictwie, współpracy przemysłu spożywczego z rolnictwem, ekonomiki i organizacji bazy surowcowej przemysłu spożywczego, ekonomiki i organizacji obrotu rolnego, marketingu, agrobiznesu i przedsiębiorczości na terenach wiejskich. Interesuje się problemami restrukturyzacji i prywatyzacji byłych PGR.

Na twórczy dorobek profesora składa się ponad 600 publikacji – monografii, podręczników, publikacji popularnonaukowych, opracowań i referatów. Wyniki jego prac zostały wdrożone do praktyki licznych przedsiębiorstw w procesach restrukturyzacji i prywatyzacji. Pomagają w upowszechnianiu postępu technicznego i przystosowaniu do warunków konkurencyjnej gospodarki rynkowej. Poszerzają wiedzę dotyczącą handlu rolniczego i marketingu oraz przedsiębiorczości na obszarach wiejskich.

Profesor dr hab. Stanisław Urban jest członkiem wielu organizacji naukowych, m.in. Komitetu Ekonomiki Rolnictwa PAN, Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa, Stowarzyszenia Ekonomistów Rolnictwa i Agrobiznesu, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Za działalność publiczną był wielokrotnie wyróżniany m.in. został odznaczony Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem za Zasługi dla Obronności Kraju, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego.

2016-01-26

(mir)

<< POWRÓT


Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u