pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Zostań uczestnikiem programu Obywatelski Monitoring Sądów

Zostań uczestnikiem programu Obywatelski Monitoring SądówRada Uczelniana Samorządu Studenckiego PWSZ im. Witelona w Legnicy, 9 marca bieżącego roku wspólnie z Fundacją Court Watch Polska organizuje szkolenie z obywatelskiego monitoringu sądów. Szkolenie odbędzie się o godzinie 14:30 w sali A14.

Zapisywać się można poprzez link: https://courtwatch.pl/wolontariat/zapisy/?szkolenie=125725&t=1

Fundacja Court Watch Polska powstała w kwietniu 2010 roku i jest organizacją non-profit, zajmującą się wspieraniem zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości poprzez prowadzenie obywatelskiego monitoringu sądów oraz budowanie Centrów Sprawiedliwości Naprawczej. Fundacja dąży do tego, żeby każdy był w sądzie szanowany i wyszedł z niego z poczuciem sprawiedliwości.
 
Czemu służą szkolenia Fundacji Court Watch Polska?

Szkolenia Fundacji Court Watch Polska przygotowują uczestników do pełnienia roli obserwatorów rozpraw sądowych w ramach programu „Obywatelskiego Monitoringu Sądów” prowadzonego przez Fundację. Obserwator zyskuje podstawową wiedzę o wymiarze sprawiedliwości i regułach rządzących procesem sądowym, przydatną do efektywnego prowadzenia obserwacji rozpraw.

Dla kogo są szkolenia?

Szkolenia dostępne są dla wszystkich, choć obserwatorami rozpraw mogą być tylko osoby pełnoletnie. W szczególności szkolenia mogą być atrakcyjne dla osób, które chcą zdobyć
praktyczną wiedzę na temat sądownictwa i swoich praw przed sądem, mogą stanowić doskonałe rozwinięcie zajęć z wiedzy o społeczeństwie. Cieszą się one dużym zainteresowaniem studentów prawa, administracji i kierunków społecznych, np. socjologii.

Jakie tematy poruszane są na szkoleniach?

W zależności od audytorium szkolenia poruszają następujące kwestie: historia, cele i osiągnięcia ruchu Court Watch; konstytucyjne podstawy działania wymiaru sprawiedliwości w Polsce; ustrój sądownictwa w Polsce; prawa obywatela przed sądem; praktyka przebiegu rozprawy sądowej; problemy polskiego sądownictwa wg badań i analiz; metodologia obserwacji rozpraw sądowych.

Szczególy na stronie --> https://www.facebook.com/events/465569933638828/

2016-02-17

(russ)

<< POWRÓT
Imieniny: Halszki, Heleny, KarolaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u