pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Rekordowe VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne !

Rekordowe VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne !Blisko 6000 osób odwiedziło VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne zorganizowane 23 lutego bieżącego roku przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy. Najliczniejsze grupy odwiedzających stanowili uczniowie z Legnicy, Chojnowa, Złotoryi, Jawora i byłego województwa legnickiego oraz z dalszych miejscowości – miedzy innymi Żar i Zgorzelca.

Prezentacje odbywały się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Legnica Tadeusza Krzakowskiego, Starosty Powiatu Legnickiego Janiny Mazur oraz Rektora PWSZ im. Witelona w Legnicy profesora Ryszarda K. Pisarskiego.

VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne były doskonałą okazją by w jednym miejscu uzyskać informacje o zasadach rekrutacji w roku 2016 oraz zaopatrzyć się w materiały prezentujące szkoły i uczelnie. Ponadto miały umożliwić młodzieży zdobycie informacji o możliwościach rozwijania własnych zainteresowań.

Dlatego też by młodzież mogła zapoznać się ze wszystkimi ofertami, w targach wzięło udział aż 51 wystawców – 19 szkół, 20 uczelni oraz 12 instytucji edukacyjno-szkoleniowych. Były wśród nich uczelnie wyższe z Dolnego Śląska, Wielkopolski województwa lubuskiego, wszystkie legnickie szkoły ponadgimnazjalne, do których dołączyły też szkoły z Jawora i Chojnowa. Dodatkowo ofertę prezentowali doradcy zawodowi.

VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne otworzyli prof. dr hab. inż. Ryszard. K. Pisarski – Rektor PWSZ im. Witelona w Legnicy, Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski oraz Starosta Powiatu Legnickiego Janina Mazur, wspólnie życząc młodzieży znalezienia oferty, która  sprostałaby ich oczekiwaniom.Rekordowe VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne !

W otwarciu wzięła udział także Danuta Purgal – zastępca Prezydenta Legnicy, Halina Gawin-Majewska – dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta, dr Helena Babiuch – prorektor ds. dydaktyki i studentów, prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz – prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz mgr Robert Burba – kanclerz naszej Uczelni.

Młodzież mogła poznać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań związanych z wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Do której szkoły ponadgimnazjalnej się zapisać? Jaki kierunek studiów wybrać?  Jaką uczelnie? Który kurs jest najlepszy? Młodzi ludzie, którzy często mają trudności z podjęciem decyzji związanej z dalszą edukacją mieli zatem doskonałą okazję poznać wszystkie aspekty związane z rekrutacją do szkół ponadgimnazjalnych i uczelni wyższych w roku 2016.

Pod wrażeniem bogatej oferty wystawców i liczby uczestników był Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski.
- Na każdym, bez wątpienia, musi robić wrażenie bogata oferta przygotowana przez uczelnie i szkoły, prezentujące walory, atuty swoich placówek i "kuszące" niezdecydowanych, co do dalszej edukacji – mówił podczas VII Legnickich Prezentacji Edukacyjnych.

Rekordowe VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne !Niewątpliwym atutem Legnickich Prezentacji Edukacyjnych jest możliwość indywidualnego kontaktu z wystawcami. Na targach można dowiedzieć się o wiele więcej o ofercie edukacyjnej niż z ogłoszenia prasowego, czy z Internetu. Można na miejscu zaobserwować wiele rzeczy, dopytać o wymagania rekrutacyjne, czy o możliwości dalszego dokształcania się i podnoszenia swoich kwalifikacji. Setki odwiedzających pokazały, że impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Uczniowie mieli więc okazję w jednym miejscu i czasie skorzystać z szerokiej gamy ofert. Jedną z nich zaprezentowało Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Legnicy.

- Nasza oferta wydaje się być jedną z najciekawszych w Polsce głównie ze względu na to, że bardzo personalizujemy podejście do ucznia rozeznając jego potrzeby edukacyjne i problemy. Dzięki temu jako jedyna szkoła w regionie możemy zaproponować taką pracę z uczniem, że on sam wybiera te profile, które realizuje w programie rozszerzonym, a dzięki temu jest świetnie przygotowany zarówno do matury jak i studiów na konkretnej uczelni – mówił Dariusz Wędzina, dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się oferta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy która prezentowała studia magisterskie, inżynierskie, podyplomowe, kursy i szkolenia.
Rekordowe VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne !
- Ciągle poszerzamy ofertę kształcenia naszej uczelni. Do wyboru jest aż 16 kierunków studiów, miedzy innymi inżynieria testowa, fizjoterapia, dietetyka, pedagogika. ekonomia. To są kierunki o które młodzież najczęściej pyta. Dodatkowym autem jest fakt, że zajęcia mają charakter praktyczny i są prowadzone przez profesjonalną kadrę akademicką. Mamy doskonałe zaplecze dydaktyczne i cały czas pracujemy nad tym by jak najlepiej dopasować swoją ofertę do rynku pracy. Chcemy kształcić dla Miasta i dla Regionu ! – mówili studenci PWSZ im. Witelona w Legnicy, którzy przekonywali młodych ludzi do dobrego wyboru.

Dodatkowo prezentowano studia podyplomowe prowadzone w naszej Uczelni przez Centrum Kształcenia Ustawicznego. Przebojem jest nowy kierunek Personal branding i etykieta biznesu. Celem studiów jest wyposażenie słuchaczy w stosowną wiedzę, kompetencje i umiejętności z zakresu zaprojektowania, przygotowania i realizacji profesjonalnej strategii funkcjonowania siebie, jako marki (personal branding) oraz zdobycia wiedzy, kompetencji i praktycznych umiejętności w zakresie stosowania standardów etycznych w biznesie.

Podczas prezentacji Zbigniew Malinowski – student dietetyki PWSZ im. Witelona w Legnicy zaprezentował pokaz pt. Molekularna kuchnia dietetyczna. Magister Monika Maćków z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej przeprowadzała analizę składu ciała oraz udzielała porad na temat zdrowego odżywania i  stylu życiu.

Studenci z Koła Naukowego Młodych Medyków przeprowadzali pokazy ratownictwa medycznego między innymi pozorowaną akcję pomocy ciężarnej kobiecie, która zasłabła.

Rekordowe VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne !Ponadto mgr Katarzyna Ferensztajn-Pundyk wraz ze studentami z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej przygotowała nietuzinkowy poczęstunek dla wystawców. Zaprezentowała na nim przykładowe potrawy wykonywane podczas zajęć ze studentami dietetyki.

VII Legnickie Prezentacje Edukacyjne wsparli także Adam Stachowicz, Michał Wołyniec, Patryk Jankowski – studenci z Koła Naukowego Informatyki Współczesnej oraz opiekun koła dr Aleksander Klosow, którzy przygotowali dwie prelekcje – Chcesz zmienić świat – wybierz Arduino !  oraz Tworzenie gier z wykorzystaniem platformy Unity.

Doktor Anna Kowal-Orczykowska oraz prof. dr hab. Robert Wiszniowski z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych przygotowali z kolei krótkie wykłady nt. Współczesnych tendencji w edukacji na przykładzie wybranych krajów oraz Reklamy wyborczej on-line.

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego PWSZ im. Witelona w Legnicy z kolei zapraszała do udziału w terenowej grze pt. „Lwy Legnicy”. Celem zabawy było rozwikłanie zagadki według scenariusza przygotowanego przez Samorząd Studencki. Podczas kilku kolejnych dni odsłaniano podpowiedzi, mające pomóc biorącym udział w grze. Uczestnicy otrzymają identyfikatory, które pozwolą im rozpoznawać się w trakcie poszczególnych zadań. Podczas VII Legnickich Prezentacji Edukacyjnych w grze mogli brać udział również uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

2016-02-29

(mir)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Albina, Antoniny, RadosławyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u