pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Muzyczna bombonierka dla naszych pań, czyli koncert Basi Stępniak-Wilk

Muzyczna bombonierka dla naszych pań, czyli koncert Basi Stępniak-WilkGościem koncertu Witelon Music Night, który odbędzie się 8 marca bieżącego roku w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o godzinie 19 będzie Basia Stępniak-Wilk. Koncert odbędzie się pod hasłem „Muzyczna bombonierka”.

„Muzyczna bombonierka” to koncert Basi Stępniak-Wilk, autorki i wykonawczyni między innymi takich przebojów jak „Bombonierka” (duet z Grzegorzem Turnauem), czy „Słodka chwila zmian” – piosenek, które gościły na najwyższych listach przebojów radiowej Trójki i listach wielu innych rozgłośni - polskich i polonijnych.

Jak na bombonierkę przystało – mieszczą się w bombonierkowej muzycznej szkatułce różne smaki i barwy, a że artystka ma w swoim dorobku m. in. cztery
autorskie płyty i nieustająco współpracuje ze znakomici kompozytorami (A. Zarycki, A. Brzeziński), jej repertuar jest bogaty i niezwykle kolorowy.

Basia Stępniak-Wilk jest ceniona zarówno w świecie piosenki popularnej, jak i tej niszowej, kojarzonej z nastrojową, poetycką Krainą Łagodności. Na imponującej liście nagród przyznanych tej artystce i jej piosenkom jest m. in. I miejsce i Nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz Grand Prix im. Jonasza Kofty na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie.

Basia została wyróżniona Stypendium Twórczym Miasta Krakowa w dziedzinie „sztuka estradowa”, otrzymała także – za całokształt swoich scenicznych dokonań – prestiżową Nagrodę Kapituły im. Jacka Kaczmarskiego.

Pierwsze szlify zdobywała w Piwnicy pod Baranami i krakowskim kabarecie Loch Camelot, z którym do dziś jest związana - zatem jej występy to nie tylko liryczne zamyślenia, ale i spora dawka humoru.

Spotkanie z Basią Stępniak-Wilk i jej twórczością to szansa na uśmiech i odpoczynek, a przy tym obcowanie ze sztuką na najwyższym poziomie. Znakomici muzycy – instrumentaliści towarzyszący artystce, nietuzinkowe instrumentarium i fantastyczne aranżacje, to dodatkowy walor tego recitalu.

2016-02-29

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u