pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
„Rysia” na wystawie w Sheratonie

„Rysia” na wystawie w SheratonieIzabela Woźnica zwana przez przyjaciół „Rysią”, która studiuje w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy na dwóch kierunkach – Ratownictwie medycznym (III rok) i Pielęgniarstwie (II rok), 13 marca bieżącego roku wzięła udział w Art Fresh Festiwal 7 w Warszawie, gdzie zaprezentowała swoje prace.

Oprócz studiowania, działalności w Kole Naukowym Młodych Medyków i pomagania ludziom Rysia pasjonuje się też rysunkiem.

Nie są to rysunki typowo fantastyczne, ale nie są też realistyczne, powiedzmy, że to semirealizm – mówi autorka. – Rysowanie niemal od zawsze jest moją pasją. Moje prace trafiają do książek jako ilustracje, niektórzy wieszają je na ścianach, w kilku przypadkach rysunki zawędrowały na ludzką skórę w formie tatuaży – dodaje.„Rysia” na wystawie w Sheratonie

Na kilka dni przed wyjazdem do Warszawy swoje prace zaprezentowała w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Na wystawie pojawił się prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz, który nie krył dumy z umiejętności naszej studentki i życzył jej „połamania ołówków” na kolejnych etapach twórczości.

Celem AFF jest pomoc młodym polskim artystom w zaistnieniu na rynku sztuki czyli szeroko rozumiana promocja artystów wśród krajowych i międzynarodowych koneserów i kolekcjonerów a także w kręgach galerii sztuki.

AFF jednoczy artystów z różnych środowisk; jest miejscem spotkania studentów uczelni artystycznych, twórców posiadających już znaczny dorobek artystyczny a także tych, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w obszarze sztuki.

Goście AFF mogą nie tylko podziwiać dzieła ale także porozmawiać z artystami, zorientować się w najnowszych tendencjach w sztuce i nabyć dzieła bezpośrednio od twórców.

2016-03-22

(mir)

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u