pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Finał Konkursu Krajoznawczego

Finał Konkursu KrajoznawczegoW Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im Witelona w Legnicy, 17 marca bieżącego roku odbył się finał XI Konkursu Krajoznawczego „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”, zorganizowanego wspólnie przez Zarząd Oddziału PTTK w Legnicy, Regionalną Pracownię Krajoznawczą PTTK w Legnicy, Starostwo Powiatowe oraz naszą Uczelnię.

W podsumowaniu finału wzięła udział dr Helena Babiuch – Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy.

W szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legnickiego oraz Legnicy. Przed startującymi zawodnikami postawiono trzy zadania.

Na początek wszyscy musieli odpowiedzieć na pytania zawarte w teście krajoznawczym (teren powiatu legnickiego) polegającym na wyborze właściwej odpowiedzi z trzech podanych możliwości. Test składał się z 50 pytań. Za każdą prawidłową odpowiedź przyznawano 1 punkt.

Następnie drużynowo trzeba było rozpoznać dziesięć zdjęć przedstawiających obiekty położone w powiecie legnickim. Na tym etapie przyznawano za każde prawidłowe udzielenie odpowiedzi 2 punkty.Finał Konkursu Krajoznawczego

Trzecim zadaniem, które było wykonywane wcześniej polegało na wykonaniu przez każdą drużynę i złożenie przed komisją w dniu konkursu plakatu zachęcającego do zdobywania Odznaki Krajoznawczej PTTK.

Celem konkursu było rozbudzenie u młodzieży umiłowanie ziemi ojczystej, pogłębienie wiedzy o regionie oraz zachęcenie młodzieży do udziału w ruchu turystyczno- krajoznawczym.

W kategorii szkół podstawowych 1 miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Wągrodnie, drugie przypadło Szkole Podstawowej nr 4 w Chojnowie, a na trzecim uplasowała się Szkoła Podstawowa w Miłkowicach.
Wśród szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum w Legnickim Polu. Gimnazjum w Miłkowicach zajęło drugie miejsce, a trzecie – Społeczne Gimnazjum TWP w Legnicy.

Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepsze okazało się II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy. I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy zajęło drugie miejsce a na trzecim miejscu uplasowali się reprezentanci IV Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

2016-03-23

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT


Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u