pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Śmiechu co nie miara czyli I PGR

Śmiechu co nie miara czyli I PGRRada Uczelniana Samorządu Studenckiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 16 marca bieżącego roku zorganizowała I Przegląd Grup Rozrywkowych, czyli przegląd kabaretów organizowany na PWSZ im. Witelona w Legnicy. 

W szranki konkursu stanęło 6 grup kabaretowych : Kabaret Nomen Omen z Krakowa, Kabaret PKS z Lublina, Kabaret Zalotka z Zielonej Góry, Kabaret Bartnicy czyli reprezentacja z Legnicy, Kabaret QQ na muniu z Lublina oraz Kabaret Bez Próby z Kielc.

Zmagania młodych artystów oceniało czteroosobowe jury w składzie: Maja Szatkowska z Jaworskiego Ośrodka Kultury, Robert Burba – Kanclerz PWSZ im. Witelona w Legnicy, Grzegorz Szczepaniak – Dyrektor Legnickiego Centrum Kultury oraz Mirosław Szczypiorski – kierownik Działu Promocji i Wydawnictw.Śmiechu co nie miara czyli I PGR

Jury miało ciężkie zadanie, gdyż wszystkie kabarety prezentowały świeże i ciekawe pomysły inne od tych, które można oglądać na szklanym ekranie. Oceniano między innymi oryginalność skeczy, wrażanie artystyczne, umiejętności aktorskie, kontakt z publicznością a także scenografię i kostiumy.

Po długiej naradzie i dyskusjach, Jury wyłoniło zwycięzców I Przeglądu Grup Rozrywkowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Pierwsze miejsce, Złoty Kalosz oraz nagrodę w wysokości 700 zł przyznano Kabaretowi Zalotka z Zielonej Góry. Dodatkowo grupa otrzymała nagrodę publiczności (200 zł.).

Śmiechu co nie miara czyli I PGRZalotka to kabaret stricte żeński, który tworzą trzy zadziorne studentki Uniwersytetu Zielonogórskiego: Sylwia Leszczyńska, Dominika Najdek, Anna Wolińska. Formacja jest młoda nie tylko z racji wieku aktorek, ale i stażem. Pomimo tego ma już na swoim koncie kilka ważnych nagród, między innymi: I miejsce podczas festiwalu PiGi w Gorzowie Wielkopolskim, III miejsce podczas Bitwy Kabaretowej KLAMKA w Krakowie, nagroda Chichot Eskulapa podczas XXXVI Lidzbarskich Wieczorów Humoru i Satyry.
Śmiechu co nie miara czyli I PGR
Miejsce drugie przypadło Kabaretowi Bez Próby z Kielc. Wygrana w wysokości 500 zł i Złoty Kalosz powędrowały do trzech kielczan: Michała Pustuły, Karola Górskiego i Piotra Skrzypczyka.

Laureatem trzeciego miejsca okazała się grupa Nomen Omen z Krakowa i otrzymała nagrodę w wysokości 300 zł i Złotego Kalosza. Kabaret Nomen Omen to działający od kilku lat na terenie Krakowa żeński duet komediowy. Tworzą go Karolina Buszczak i Magdalena Kubicka. Są laureatkami i finalistami wielu ogólnopolskich festiwali i przeglądów kabaretowych. Zespół występował m.in. w Lublinie, Warszawie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Białymstoku i Zwoleniu.

I PGR – Przegląd Grup Rozrywkowych był wydarzeniem promującym sztukę kabaretową oraz rozpowszechniającym kulturę wśród społeczności akademickiej z całej Polski.

Zmagania kabaretów uświetnił występ gwiazdy wieczoru – Katarzyny Piaseckiej. Od 2008 roku jej głównym zajęciem jest stand-up. Występuje zarówno w klubach, jak i dużych salach widowiskowych. Razem z Abelardem Gizą i Kacprem Rucińskim współtworzy projekt Stand-up Bez Cenzury. Jest gospodarzem scen stand-upowych w Warszawie (Hybrydy) i Zielonej Górze (Kawon), gdzie cyklicznie zaprasza najlepszych polskich komików. Współtworzy również grupę improwizacyjną Siedem Razy Jeden.

2016-03-24

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ FILM

<< POWRÓT

Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u