pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Gruszka Cup zawita do Legnicy !

Gruszka Cup zawita do Legnicy Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy będzie współorganizatorem siatkarskiego święta dla dzieci i rodzin Gruszka Cup.

Pomysł na turniej w Legnicy zrodził się 3 lata temu gdy Piotr Gruszka spotkał się z Jackiem Kiełbem podczas Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówkę. Turniej był już organizowany w innych miastach, teraz przyszedł czas na Legnicę. Projekt ma na celu propagowanie zdrowego i rodzinnego stylu życia.

Turniej odbędzie się w Zespole Szkół Integracyjnych w Legnicy w dniach 3-4 czerwca bieżącego roku. Patronat nad imprezą objęli Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  prof. Ryszard K. Pisarski oraz Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski.

- Ta data nie jest przypadkowa. Wtedy w ZSI odbywa się Tydzień Integracji. A nasz turniej ma być podsumowaniem tego tygodnia razem z Piknikiem Integracyjnym organizowanym przez szkołę – mówi Jacek Kiełb z KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy.

Zwieńczeniem inicjatywy będzie trening dla dzieci i młodzieży dzieci ze szkół podstawowych klas 4-6 prowadzony przez Piotra Gruszkę – siatkarza grającego na pozycji atakującego i przyjmującego, wielokrotnego reprezentanta kraju, Mistrza Europy 2009, srebrnego medalisty mistrzostw świata 2006, trzykrotnego uczestnika igrzysk olimpijskich, MVP mistrzostw Europy 2009. Gruszka Cup zawita do Legnicy

Rozegrany zostanie również Turniej Rodzinnych Dwójek Siatkarskich, a dodatkową atrakcją turnieju będzie pokazowy mecz siatkówki na siedząco.

- Naszym zadaniem będzie promocja siatkówki na siedząco, w którą mogą grać nie tylko osoby niepełnosprawne. Zasady są takie same, jak w siatkówce, tylko gra się na siedząco. Ponadto siatka ma wysokość 1.20m i boisko ma mniejsze wymiary – mówił podczas konferencji Mirosław Sosnowski, Prezes Stowarzyszenia Piłki Siatkowej na Siedząco.

Podczas wizyty w Legnicy Piotr Gruszka spotkał się z władzami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, Rektorem prof. Ryszardem K. Pisarskim, kanclerzem mgr Robertem Burbą oraz zastępcą kanclerza mgr Jerzym Stefaniakiem. Rozmowy dotyczyły spraw organizacyjnych, związanych z przygotowaniami do Turnieju.

Turniej będzie odbywał się w trzech kategoriach: żeńskiej, męskiej (drużyny 3 osobowe) oraz rodzinnej (skład dwuosobowy). Zgłoszenia do turnieju będą odbywały się poprzez stronę piotrgruszka.pl w terminie od 18 kwietnia do 20 maja.

2016-04-18

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u