pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Oświadczenie

Oświadczenie

Władze Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy oświadczają, że nie będą komentowały doniesień medialnych, jakie ukazały się w ostatnich dniach.

W Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy trwa normalny proces dydaktyczny. Kończy się rekrutacja kandydatów na studia magisterskie na kierunku Pedagogika, a za kilka dni rozpocznie się sesja egzaminacyjna. Tymczasem lokalne media epatują czytelników doniesieniami o skierowaniu aktu oskarżenia wobec kilku osób, w tym w większości byłych pracowników Uczelni. Sprawy, których dotyczą oskarżenia były badane przez ostatnich pięć lat. Większość z nich zakończyła się umorzeniem ze względu na brak znamion przestępstwa. Podnoszone obecnie zarzuty nie zostały przekazane do wiadomości władzom Uczelni, ani też osobom, które zostały oskarżone, można więc zapytać dlaczego najpierw trafiły do prasy.       

Kolejne publikacje tego typu wydają się obliczone na stworzenie  niedobrej  atmosfery wokół  PWSZ im. Witelona w Legnicy, a to nie służy ani Uczelni, ani jej pracownikom i studentom, ani też miastu. Na marginesie warto zwrócić uwagę na zainteresowanie, jakim cieszy się ta sprawa w mediach. Przywoływanie wciąż rozstrzygnięcia sądowego w zamkniętej już sprawie przeciwko byłym członkom władz uczelni z jednoczesnym zupełnym pomijaniem lub marginalizacją osiągnięć Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest zastanawiające. Nie wspomina się nawet, że uruchamiane są nowe kierunki studiów, w tym studia magisterskie,  kończone są inwestycje.  Przemilcza się również inne ważne dla środowiska i regionu inicjatywy Uczelni. Nie mogą przebić się na łamy informacje o realizowanych projektach badawczych, wydawnictwach czy konferencjach naukowych. Rzadko wspomina się o wymianie międzynarodowej zarówno studentów, jak i nauczycieli akademickich. Pomijając te fakty media wypaczają wizerunek największej w kraju państwowej uczelni zawodowej.

Mirosław Szczypiorski

<< POWRÓTImieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u