pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Dzień Otwartych Drzwi 2016

Dzień Otwartych Drzwi 2016Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, zgodnie z wieloletnią tradycją, otworzyła swoje podwoje dla przyszłych kandydatów na studia podczas Dnia Otwartych Drzwi, które zorganizowano 12 kwietnia 2016 roku. Z naszej oferty skorzystało ponad 800 uczniów z Wałbrzycha, Bolesławca, Zgorzelca, Legnicy, Chocianowa, Chojnowa, Świebodzic, Żagania, Żar, Jeleniej Góry, Lubina, Złotoryi i Jawora.

Ideą Dnia Otwartych Drzwi było przedstawienie oferty edukacyjnej Uczelni na rok akademicki 2016/2017 – kierunków na studiach licencjackich, inżynierskich i magisterskich oraz zasad rekrutacji na studia.

W tym dniu można było poznać naszą Uczelnię od kuchni. W programie poza prezentacją kierunków studiów przewidziano wykłady popularno-naukowe, pokazy oraz zwiedzanie kampusu.Dzień Otwartych Drzwi 2016

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego PWSZ im. Witelona w Legnicy, zorganizowała Targi Kół Naukowych. Przyszli studenci mogli w ten sposób dowiedzieć się o możliwościach rozwijania swoich zainteresowań w kołach naukowych działających przy poszczególnych wydziałach. Koła te zrzeszają najbardziej aktywnych studentów zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy w danej dziedzinie.

Podczas Targów zaprezentowały się między innymi Koło Naukowe Młodych Pedagogów „Alternatywa”, Koło Naukowe Młodych Medyków, Koło Naukowe Język Biznesu oraz Koło Naukowe Informatyki Współczesnej. Podczas prezentacji nie zabrakło także Klubu Uczelnianego AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy. Uczestników prezentacji odwiedzali zarówno uczniowie, studenci jak i władze Uczelni.

Z kolei w  czytelni naukowej nr IV, w budynku A przygotowano specjalne punkty informacyjne, w których przyszli studenci mogli zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat stypendiów, warunków przyznawania miejsc w Domu Studenta, możliwościach samorozwoju w trakcie studiów poprzez uczestnictwo w warsztatach Biura Karier. Natomiast Biuro Współpracy z Zagranicą prezentowało ofertę wyjazdów  w ramach programu Erasmus+.

Dzień Otwartych Drzwi 2016Prócz typowych rozmów z zainteresowanymi studiowaniem w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy również każdy kto nas odwiedził był oprowadzany po kampusie przez członków Samorządu Studenckiego oraz pracowników Działu Promocji i Wydawnictw.

W ramach „wycieczki po kampusie” uczniowie mogli między innymi zobaczyć siłownię, salę do fitness, pracownie do zajęć praktycznych dla studentów ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa, w których studenci i pracownicy Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej przeprowadzali krótkie pokazy udzielania pierwszej pomocy.

W budynku D kandydaci zwiedzili specjalistyczne pracownie i laboratoria w tym pracownię techniki mikroprocesowej, pracownię elektroniki i miernictwa. W tej ostatniej dr Aleksander Klosow wraz ze studentami z Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych w pokazie multimedialnym pt. Chcesz zmienić świat? Wybierz Arduino! zaprezentowali układ elektroniczny, programowalny, na podstawie którego można w domowych warunkach stworzyć liczne projekty sterowalnych urządzeń. Dzień Otwartych Drzwi 2016

W laboratorium odnawialnych źródeł energii dr inż. Jerzy Kuś z Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych przygotował dla młodzieży szkolnej, krótkie prezentacje dotyczące pozyskiwania energii z wody, słońca i powietrza

Z kolei w budynku C młodzież odwiedziła czytelnię naukową, pracownię chemiczną oraz materiałoznawstwa, w których odbywały się krótkie pokazy na temat Materiały i chemia wokół nas, przygotowane przez mgra inż. Daniela Medyńskiego. Uczniowie odwiedzali także laboratorium CISCO oraz strzelnicę, w której mogli spróbować swoich sił w strzelaniu z broni pneumatycznej.

Dzień Otwartych Drzwi 2016Podczas Dnia Otwartych Drzwi odbywały się również wydarzenia towarzyszące w formie prelekcji multimedialnych. Mgr Dariusz Wędzina opowiadał o „Śląskich skarbach wartych odkrycia”. W trakcie spotkania omówiony został zaginiony świat wielowiekowego dziedzictwa kulturowego Dolnego Śląska oraz przyczyny i skutki tych zmian.

Pracownicy Działu Promocji i Wydawnictw przygotowali prezentację pt. Akademicka kultura i nauka. Zwracając w ten sposób  uwagę nie tylko na funkcje edukacyjne jakie Uczelnia pełni, ale także podkreślić jej rolę jako ośrodka kulturotwórczego i wychowawczego w regionie.

Studentka Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych Anna Filipiak z II roku Filologii przygotowała prelekcję o Stanach Zjednoczonych.

Dodatkowo, odwiedzający Uczelnię uczniowie mieli szansę na wygranie jednego z 300 biletów wstępu na koncert zespołu T.LOVE, który zagra na Juwenaliach 2016 ! Koncert odbędzie się 19 maja na dziedzińcu Uczelni. By wygrać bilet wystarczyło po zwiedzaniu Uczelni odpowiedzieć na wylosowane pytanie.Dzień Otwartych Drzwi 2016

Młodzież była szczególnie zainteresowana kierunkami medycznymi prowadzonymi na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej – Fizjoterapią, Dietetyką, Ratownictwem medycznym oraz Pielęgniarstwem. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się kierunki techniczne – Zarządzanie i inżynieria produkcji oraz Inżynieria testowa. Z przeprowadzonych rozmów wynikało, że uczniowie zainteresowani są również studiowaniem na kierunkach ekonomicznych, takich jak Finanse, rachunkowość i podatki. Młodzi ludzie dopytywali także o takie kierunki jak Pedagogika i Filologia.

Atutem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy jest również fakt, że jako uczelnia państwowa oferujemy bezpłatną edukację na studiach stacjonarnych. Mamy dobrą bazę materialną i świetnie przygotowanych dydaktyków, teoretyków ale i praktyków w swoich specjalizacjach.

2016-04-19

(pk)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Flicyty, Kajetana, PauliWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u