pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Praktyki z programowania w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Praktyki z programowania w PWSZ im. Witelona w LegnicyNa Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, wystartował pionierski projekt realizowany wspólnie z firmą ITMation S.A. z Wrocławia.

Przedsięwzięcie zakłada praktyczną naukę programowania w formie praktyk zawodowych. Zakwalifikowani studenci na okres przeszło dwóch miesięcy tworzą zespół pod nadzorem doświadczonych programistów ITMation i wspólnie z nimi realizują typowy projekt deweloperski.

W tym czasie poznają szereg powszechnie stosowanych w branży technik programowania oraz technologii wytwarzania oprogramowania, zarządzania projektami itp. Oprócz tego zdobywają równie cenne na rynku pracy umiejętności związane z pracą w zespole.

W praktykach mógł wziąć udział każdy student, co nie oznacza że zakwalifikować się było łatwo. W pierwszej edycji zajęć liczba uczestników została ograniczona do pięciu osób. Każdy chętny musiał przygotować: projekt aplikacji typu „menadżer hotelu”. Ilość oraz bardzo wysoki poziom nadesłanych rozwiązań spowodował, że wybór był bardzo trudny. Praktyki z programowania w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Wszyscy kandydaci mieli okazję również przedstawić siebie oraz obronić swój projekt w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, która przebiegała w sposób typowy dla procesu rekrutacji w branży IT. W ostatecznym rozrachunku najlepiej wypadło trzech studentów trzeciego roku oraz dwójka będących jeszcze na drugim roku!

Gruntowna wiedza akademicka, poparta tego typu doświadczeniem praktycznym gwarantuje ciekawą i dobrze płatną pracę w zawodzie programisty.
 
Wszystkich zainteresowanych kolejną edycją praktyk programistycznych zachęcamy do śledzenia strony Wydziału oraz profilu Uczelni, gdzie będą zamieszczane informacje o zasadach zgłoszeń.

2016-04-27

(pn)

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u