fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Za nami VII Polkowicki Maraton Rowerowy MTB

Za nami VII Polkowicki Maraton Rowerowy MTB Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „START” z Polkowic, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Gmina Polkowice oraz Powiat Polkowicki, 14 maja bieżącego roku zorganizowali we wsi Guzice VII Polkowicki Maraton Rowerowy MTB.

Zawodnicy walczyli na dwóch dystansach – MINI oraz MEGA. W pierwszej kategorii do pokonania były dwie pętle, w sumie 37,2 kilometra. Dystans MEGA to trzy pętle po leśnych traktach – łącznie 55,8 kilometra.

W zawodach wystartowało około 300 kolarzy. Jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy walczący na dłuższym dystansie. Dokładnie 10 minut po nich swoją walkę z rywalami oraz własnymi słabościami rozpoczęli zawodnicy, którzy zdecydowali się na walkę na dystansie krótszym. W tym gronie po raz pierwszy znalazł się Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.Za nami VII Polkowicki Maraton Rowerowy MTB

- Trasa jest wymagająca, trochę zmieniona w porównaniu z ubiegłym rokiem. Jestem ciekaw jak poradzą sobie z nią zawodnicy –  mówił Adam Nowak, prezes TKKF Start, organizator wyścigu.

Michał Ficek z Mysłowic w kategorii mega oraz Radosław Lonka z Wrześni w kategorii mini – to triumfatorzy siódmej edycji Polkowickiego Bike Maratonu. Pokonanie 37,2 kilometra zajęło zwycięzcy, Radosławowi Lonce  godzinę 23 minuty i 10 sekund.

Nagrody wręczyła dr Helena Babiuch – Prorektor ds. Dydaktyki i studentów, która pojawiła się na mecie wyścigu oraz Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik. Gratulowano zwycięzcom i wszystkim, którzy pokonali trasę a szczególnie tak zwane doły Adama, czyli specjalnych leśnych przeszkód przygotowanych na trasie przez organizatora.

Za nami VII Polkowicki Maraton Rowerowy MTBW kategorii mini, drugie miejsce zajął Piotr Iciaszek z Wałbrzycha, a trzecie Łukasz Reiter z Wrocławia. Tuż za podium, na czwartym miejscu uplasował się najlepszy z polkowiczan, Marcin Bukraba.

Natomiast w kategorii mega od startu do mety prowadził Michał Ficek z Mysłowic. Drugi na mecie był Tomasz Dygacz z Katowic Trzecie miejsce zajął Krzysztof Krzywy z Gdańska.

W Mistrzostwach PWSZ im. Witelona w Legnicy wzięła udział Małgorzata Araszkiewicz, zastępca kwestora naszej Uczelni. Nie tylko dojechała do mety ale jeszcze udzieliła pomocy i wsparcia jednej z uczestniczek zawodów, która została  poważnie kontuzjowana na trasie.

Polkowicki Bike Maraton to impreza, która ma już swoją rangę. Rokrocznie przyciąga na start wielu zawodników, którzy przyjeżdżają z różnych rejonów Polski. Większa część dystansu wiodła przez leśne dukty, usłane ostrymi zakrętami, podjazdami i zjazdami.