pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Koło Naukowe Młodych Medyków na VIII Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Regionu Legnickiego

Koło Naukowe Młodych Medyków na VIII Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Regionu LegnickiegoW Głogowie,  22 kwietnia bieżącego roku, odbyły się VIII Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym Regionu Legnickiego. W zmaganiach wzięły udział drużyny z Legnicy, Lubina, Chojnowa, Jawora, Złotoryi, Polkowic oraz Głogowa, gościnnie także wzięła udział drużyna z Jednostki Ratowniczo-Górniczej KGHM. Organizatorem Mistrzostw było Pogotowie Ratunkowe w Legnicy.

Podstawowymi kryteriami przyznawania punktów była ocena sytuacji, zagrożeń, selekcja poszkodowanych, ogólnie współdziałanie w grupie oraz radzenie sobie z niewygodnymi świadkami, którzy często przeszkadzają ratownikom.

Jedną z jurorek była dr n. med. Małgorzata Bujnowska, która jest nauczycielem akademickim Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Reprezentacje poszczególnych jednostek musiały się zmierzyć się z zadaniami w siedmiu głogowskich lokalizacjach takich jak: Park Miejski, Stare Miasto, Plac między zamkiem Książąt Głogowskich, a Pomnikiem Dzieci Głogowskich, Park Słowiański, Przystań „MARINA”, Galeria GLOGOVIA. Zespoły do zadań wyruszały jednocześnie a po wykonaniu zadania przechodzili do kolejnej konkurencji.

Jednym z zadań, które czekały przed poszczególnymi zespołami była pomoc kobiecie w ciąży, która zasłabła na ulicy; mężczyźnie, który stracił przytomność oraz rannym pasażerom w wypadku samochodowym.

W VIII Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym Regionu Legnickiego, pierwsze miejsce zajęła drużyna z ZRM Lubin, 2 miejsce przypadło drużynie z ZRM Polkowice. Na podium stanęli również ratownicy z ZRM Głogów. Najlepszym kierownikiem zespołu został Maciej Krzyszczuk z ZRM Lubin.

Ponadto podczas zmagań odbywały się wydarzenia towarzyszące dla mieszkańców. W ramach imprezy, studentki naszej Uczelni na kierunku Ratownictwo medycznego oraz ekipa z Koła Naukowego Młodych Medyków prezentowała się w Galerii Glogovia, gdzie prezentowała krótkie pokazy udzielania pierwszej pomocy.

Głogowianie dodatkowo mogli skorzystać z bezpłatnego pomiar ciśnienia tętniczego oraz  poziomu cukru, a także zobaczyć wystawę ambulansów, sprzętu i odzieży ratowniczej, czy skorzystać z punktu informacyjnego krwiodawstwa.

W przyszłym roku IX Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym odbędą się w Złotoryi.

2016-05-19

(pk)

GALERIA ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u