pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Juwenalia 2016 w PWSZ im. Witelona w Legnicy na sportowo, kulturalnie i muzycznie !

Juwenalia 2016 w PWSZ im. Witelona w Legnicy na sportowo, kulturalnie i muzycznie !Studenci Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 16 maja bieżącego roku rozpoczęli Juwenalia 2016! Tym samym zakończyło się wielkie odliczanie a rozpoczęły przedbiegi juwenaliowe, czyli cykl imprez kulturalnych i sportowych, poprzedzający główny dzień koncertowy. Juwenalia to już wieloletnia tradycja zarówno naszej Uczelni jak i Legnicy. Dzięki takiej formie rozrywki, studenci tez mają szanse na chwilę oddechu przed letnia sesją egzaminacyjną.

Przedbiegi rozpoczęły się od wernisażu prac plastycznych studentów i pracowników naszej Uczelni. W otwarciu wystawy wzięła udział dr Helena Babiuch – prorektor ds. dydaktyki i studentów. Zaprezentowano prace miedzy innymi Izabeli Ryszardy Woźnicy z Koła Naukowego Młodych Medyków oraz fotografie z podróży dr n. med. Małgorzaty Bujnowskiej z Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej.Juwenalia 2016 w PWSZ im. Witelona w Legnicy na sportowo, kulturalnie i muzycznie !

Tego samego dnia, w ramach przedbiegów juwenaliowych na hali sportowej przy ulicy Sejmowej rozegrany został juwenaliowy turniej siatkówki, w którym wzięli udział studenci z różnych kierunków studiów. Nie było wygranych ani przegranych. Cel był jeden – dobra zabawa !

Juwenalia 2016 w PWSZ im. Witelona w Legnicy na sportowo, kulturalnie i muzycznie !Z kolei 17 maja, studenci najpierw przed budynkiem A odebrali klucz od bram Uczelni, który został wręczony przez Rektora prof. dra hab. inż. Ryszarda K. Pisarskiego i kanclerza mgra Roberta Burbę. Władze życzyły studentom udanej zabawy podczas Juwenaliów. Potem kilkudziesięcioosobowy pochód przeszedł ulicami miasta pod Ratusz. Po pojawieniu się gospodarza miasta Tadeusza Krzakowskiego, wszyscy przeszli pod satyrykonowego Filipka na legnickim deptaku. Tam Prezydent przekazał studentom klucz do bram Miasta.

Najważniejszymi postaciami tegorocznych Juwenaliów była para monarchów – Królowa, Aleksandra Kurczyńska studentka Dietetyki oraz Król, Szymon Janiec student Ratownictwa medycznego.

Juwenalia 2016 w PWSZ im. Witelona w Legnicy na sportowo, kulturalnie i muzycznie !Po korowodzie, wieczorem w pracowniach komputerowych w budynku D, studenci rozegrali turniej gier komputerowych.

Ostatniego dnia przedbiegów czyli 18 maja studenci i pracownicy naszej Uczelni mogli sprawdzić stan swojej kondycji fizycznej przez udział w biegu wahadłowym. Zakończenie przedbiegów juwenaliowych stanowił wieczór gier nie komputerowych, podczas którego były dostępne do wypożyczenia gry planszowe i nie tylko.

Najważniejszym dniem Juwenaliów 2016 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy był czwartek, 19 maja. W tym dniu na scenie w kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zaprezentowała się największa gwiazda zespół T.Love. Grupa powstała w 1982 roku w Częstochowie a jej liderem jest Muniek Staszczyk. Zespół ma w dorobku ponad 20 płyt, i kilkadziesiąt przebojowych nagrań. Juwenalia 2016 w PWSZ im. Witelona w Legnicy na sportowo, kulturalnie i muzycznie !

Poza nimi zagrali także zwycięzcy II Studenckiego Przeglądu Muzycznego – The Negative One oraz Korpis Karmel.

Jednym z zespołów, który zagrał na Juwenaliach była też STRUKTURA – dynamicznie rozwijający się zespół z Koskowice, w którym grają między innymi studenci PWSZ im. Witelona w Legnicy. Grupa gra szeroko pojętą muzykę rockową. Tworzy ją czterech przyjaciół, których wspólną pasją jest muzyka.

Juwenalia 2016 w PWSZ im. Witelona w Legnicy na sportowo, kulturalnie i muzycznie !Na Juwenaliach nie zabrakło także Long & Junior, wykonującego muzykę z pogranicza disco polo i dance. Grupa zadebiutowała w 2000 roku, singlem „J.A.Z.D.A.”

Między koncertami na dziedzińcu Uczelni, studenci i opiekunowie Koła Naukowego Młodych Medyków wraz z dwoma zastępami Państwowej Straży Pożarnej i przy wsparciu Pogotowia Ratunkowego w Legnicy przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym. Autobus na pokaz dostarczyło Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy.

Dla studentów jak i mieszkańców Legnicy grali też Bob One & Bas Tajpan. Bob One, czyli Bogumił Morawski to raper, wokalista i producent muzyczny. Bas Tajpan, właściwie Damian Krępa wokalista i autor tekstów, wykonawca muzyki z pogranicza reggae, hip-hopu i raggamuffin.

Juwenalia 2016 w PWSZ im. Witelona w Legnicy na sportowo, kulturalnie i muzycznie !Kolejny artysta, który wystąpił podczas Juwenaliów to W.E.N.A. znany również jako Wudoe lub Montana Maxx ! W 2005 roku artysta rozpoczął pracę nad pierwszym projektem autorskim, noszącym tytuł „Wyższe Dobro”. Album wydany własnym nakładem w 2007 roku, odbił się szerokim echem na niezależnej scenie muzycznej, zyskując jednocześnie uznanie przedstawicieli tzw. „mainstream’owego” nurtu muzyki Rap.

Na Juwenaliach zaprezentował się również zespół The Cold, który reprezentuje muzykę z gatunku rock, hard rock. Zespół tworzą: Piotr Piotrowski (gitara basowa), Mariusz Szafrański (wokal), Łukasz Wątroba (gitara), Michał Leński (gitara), Wojtek Śnieżko (perkusja).Juwenalia 2016 w PWSZ im. Witelona w Legnicy na sportowo, kulturalnie i muzycznie !

Pomiędzy występami poszczególnych zespołów nie brakowało niespodzianek. Jedną z nich był występ Grupy Artystycznej Indigo. Taniec, ogień, energia, a to wszystko w niecodziennym show.

2016-05-20

(pk)

GALERIA ZDJĘĆ - wystawa prac studentów

GALERIA ZDJĘĆ - rozgrywki siatkarskie


GALERIA ZDJĘĆ - korowód studencki

GALERIA ZDJĘĆ - bieg wahadłowy

GALERIA ZDJĘĆ - pokaz Koła Naukowego Młodych Medyków

GALERIA ZDJĘĆ - koncerty część I

GALERIA ZDJĘĆ - koncerty część II

GALERIA ZDJĘĆ - koncerty część III


<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u