pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
W Jaworze o przedsiębiorczości i innowacyjności studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy

W Jaworze o przedsiębiorczości i innowacyjności studentów PWSZ im. Witelona w LegnicyPaństwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego oraz Samorządowa Rada Studentów Niepełnosprawnych „Laborum” w dniach 14-15 maja bieżącego roku zorganizowali Forum Uczelnianych Organizacji Samorządowych i Studenckich Kół Naukowych. Obrady pod hasłem „Przedsiębiorczość i innowacyjność studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy" odbywały się w Jaworze.

Celem spotkania była wymiana doświadczeń związanych z działalnością kół naukowych i organizacji samorządowych, a także dyskusja na temat zagadnień związanych z przedsiębiorczością studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Inspiracja ta była też przedmiotem wystąpienia Pani dr Heleny Babiuch – prorektora ds. dydaktyki i studentów naszej Uczelni – podczas części merytorycznej Forum.W Jaworze o przedsiębiorczości i innowacyjności studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy

W programie nie zabrakło prezentacji studenckich kół naukowych – Koła Naukowego Alternatywa, Koła Naukowego Języka Biznesu czy Koła Naukowego Informatyki Współczesnej. Z kolei problematyka wychowania w koncepcji pedagoga Heliodora Muszyńskiego była przedmiotem wystąpienia Marka Szalkiewicza, studenta studiów magisterskich na kierunku Pedagogika, stypendysty Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prezentacje dotyczyły innowacyjnych przedsięwzięć studentów między innymi projektu gry komputerowej jako nowej formy komunikacji, metodologii badań przez Internet, teatru studenckiego czy komunikacji w języku angielskim.

Prowadzącymi obrady byli: dr Jan Wojtaś – koordynator konferencji, PWSZ im. Witelona w Legnicy oraz lic. Marek Szalkiewicz – sekretarz Forum, student PWSZ im. Witelona w Legnicy.

W Jaworze o przedsiębiorczości i innowacyjności studentów PWSZ im. Witelona w LegnicyW czasie forum głos zabierali także Stanisław Laskowski – Starosta Powiatu Jaworskiego, inż. Mariusz Jaskot – Przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego. Swoje prezentacje przedstawili także studenci reprezentujący: teatralną grupę „Genesis”, Samorządową Radę Studentów Niepełnosprawnych „Laborum” oraz opiekunowie organizacji i kół studenckich.

Wśród nich: dr Luba Jakubowska (KN „Alternatywa), mgr Joanna Czarnecka (KN Języka Biznesu), dr Aleksander Klosow (KN  Informatyki Współczesnej) i mgr Dariusz Stefaniak (AZS – Strzelectwo). Do tego grona dołączyli: dr Agnieszka Kos – pracownik dydaktyczny reprezentująca kierunek Administracji oraz mgr Joanna Izdebska – Michaluk nauczycielka z Jawora i dr hab. Tomasz Michaluk (pracownik naukowy AWF we Wrocławiu), zainteresowani naszą działalnością jaworzanie.

W trakcie Forum dydaktycy z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych przygotowali warsztaty dla uczestników. O „Treningu twórczości” -  które prowadził mgr Tomasz Kwoka oraz zajęcia z tematyki „Praktyki budowania własnej marki na rynku pracy” - dr Dorota Domińska – Werbel. W Jaworze o przedsiębiorczości i innowacyjności studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy

Ponadto w ramach Forum zorganizowano wystawę prac plastycznych Izabeli Woźnicy, która studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy na dwóch kierunkach: Ratownictwie medycznym (III rok) i Pielęgniarstwie (II rok). Oprócz studiowania, działalności w Kole Naukowym Młodych Medyków i pomaganiu ludziom pasjonuje się rysunkiem. Prace zostały zaprezentowane w Starostwie Powiatowym w Jaworze.

Jednym z elementów Forum była także projekcja filmu pt. „Gotowy z nami staniesz”, dotyczącego Powstania Warszawskiego. Film wyświetlono w Teatrze Miejskim w Jaworze. Jedną ze współautorek scenariusza tego obrazu była Aleksandra Janicka – studentka III roku Pedagogiki w PWSZ im. Witelona W Legnicy. Ona także, wraz z harcerzami, zagrała w filmie. Komentarz do filmu wygłosiła dr Dorota Domińska - Werbel.

2016-05-27

(mir)

GALERIA ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u