pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Polsko-niemieckie seminarium naukowe

O systemie administracyjnym, podatkowym i resocjalizacji w Polsce, dyskutowali w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy uczestniczy polsko-niemieckiego seminarium naukowego. Dyskusje odbywały się w dniach 15-19 maja bieżącego roku. W obradach brali udział studenci Hochschule für öffentliche Verwaltung und Finanzen Ludwigsburg oraz studenci naszej Uczelni.

Spotkanie zorganizowano z inicjatywy dra Pawła Kobesa nauczyciela akademickiego z Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych oraz mgra inż. Piotra Nadybskiego Prodziekana Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych naszej Uczelni.

W poniedziałek, 16 maja bieżącego roku studenci administracji publicznej z Uniwersytetu w Ludwigsburga byli gośćmi prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Niemieccy studenci podczas spotkania w Ratuszu dowiedzieli się od Prezydenta o funkcjonowaniu legnickiego i polskiego samorządu. Rozmawiano także o legnickich inwestycjach. Goście byli pod wrażeniem renowacji Akademii Rycerskiej i Sali Królewskiej.

Nieco później uczestnicy seminarium spotkali się Naczelnikiem Urzędu Skarbowego w Legnicy Janem Mormulem gdzie rozmawiali o systemie podatkowym w Polsce.

Następnego dnia, 17 maja goście z Niemiec udali się na spotkanie z przedstawicielami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Odwiedzili Letia Business Center oraz firmę Rileta. 18 maja niemieccy studenci wraz z opiekunem prof. Gabi Meissner udali się do Jawora, gdzie zwiedzili Kościół Pokoju, do obozu koncentracyjnego Gross-Rosen oraz do Krzyżowej.

Ostatni dzień wizyty był przeznaczony na spotkanie delegacji z Hochschule für öffentliche Verwaltung und Finanzen Ludwigsburg z władzami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Zakończeniem seminarium był wyjazd do Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach-Zdroju.

2016-06-09

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u