pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Studenci naszej Uczelni zaangażowani w Festyn Razem dla dzieci

Studenci naszej Uczelni zaangażowani w Festyn Razem dla dzieciMiędzynarodowy Dzień Dziecka to najważniejsze święto dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W bieżącym roku podopieczni tego stowarzyszenia mieli po raz kolejny okazję uczestniczyć w wielkim festynie, zorganizowanym 1 czerwca przez Oddział Miejski i Okręgowy TPD w Legnicy wspólnie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy oraz legnicką Policją.

Impreza pod hasłem „Razem dla Dzieci” odbyła się na terenie Uczelni w godzinach od 10:00 do 15:00. Tegoroczne obchody dnia dziecka dofinansowane zostały m.in. z budżetu Województwa Dolnośląskiego w ramach złożonego projektu Zadanie II edukacja kulturalna dzieci i młodzieży „Razem dla dzieci – w trosce o rozwój i wzmacnianie uzdolnień”.

Imprezę objęli honorowym patronatem Janina Mazur – Starosta Powiatu Legnickiego, Tadeusz Krzakowski – Prezydent Miasta Legnicy oraz prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

W festynie wzięło udział ponad 1500 dzieci z Legnicy i okolicznych powiatów, dla których na dziedzińcu i w auli budynku E przygotowano wiele atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, zawody sportowe, występy zespołów artystycznych, pokazy oraz wielką loterię fantową ze specjalnymi nagrodami.

W uroczystości wzięli udział: Poseł na Sejm RP – Elżbieta Stępień, Starosta Legnicki – Janina Mazur, Zastępca Prezydenta Miasta Legnicy – Dorota Purgal, Przewodniczący Rady Powiatu Legnicy – Aleksander Kostuń, Prezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD – Ryszard Wach, Przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Miasta w Legnicy, Władze PWSZ im. Witelona w Legnicy: Rektor – prof. Ryszard K. Pisarski, Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów – dr Helena Babiuch oraz Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą – prof. dr hab. inż. Jerzy J. Pietkiewicz, a także przedstawiciele instytucji i ruchów współpracujących i współorganizujących to wspaniałe przedsięwzięcie.

Po dokonaniu rejestracji przybyłych grup dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, uroczystego otwarcia festynu dokonali Kazimierz Pleśniak – Prezes TPD w Legnicy oraz dr Helena Babuch – Prorektor PWSZ im. Witelona w Legnicy, składając życzenia dzieciom z okazji ich święta i witając przybyłych gości.Studenci naszej Uczelni zaangażowani w Festyn Razem dla dzieci

Imprezę rozpoczął przemarsz wielkiego barwnego korowodu zebranych na placu dzieci, po którym głos zabrali zaproszeni goście. Bogaty program zapewnił uczestnikom wiele atrakcji w różnych formach.
 
Odbyły się zawody strzeleckie i łucznicze, pokazy sprawności strażackiej i policyjnej oraz studentów ratownictwa medycznego. Swoje umiejętności zaprezentowali: zawodnicy klubu strzeleckiego i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Legnicy, instruktorzy fitnessu ze Sky Fitness 24 Galeria Gwarna i tańczący Zumbę z Adamem, Tomasz Kaptur uprawiający sztukę walki KUNG FU.

Wśród wielu atrakcji były gry, zabawy i konkursy z nagrodami przygotowane przez studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy z kierunku pedagogika i bezpieczeństwo wewnętrzne pod opieką dr Beaty Skwarek, dr Grażyny Maciak, dr Katarzyny Sępowicz-Buczko, dr Kornelii Hübscher, mgr Małgorzaty Buchli. Swoje stoiska mieli także przedstawiciele Banku Credit Agricole, Tauron, Sky Fitness 24, Centrum Językowe Fischer z Legnicy, Wydział Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Legnicy, Hurtownia Książek „Skazani na sukces”, Dział Promocji i Wydawnictw PWSZ im. Witelona w Legnicy, Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Ośrodek „Kibice Razem”, Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Miedź”, Sekcja Strzelecka Klubu Uczelnianego AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy, BZWBK Grupa Santander, Firma Eisberg, Policja i Straż Miejska. Uczestnikom przez cały czas towarzyszyła muzyka i taniec, a dzieci chętnie paradowały po dziedzińcu z nowymi fryzurami i pomalowanymi twarzami. Interesowało je wyposażenie funkcjonariuszy policji, chciały jechać drabiną strażacką „do nieba”, strzelać z łuku do tarczy.

Podczas trwania festynu odbył się otwarty konkurs piosenki „Śpiewać każdy może”, w którym indywidualnie można było pokazać swoje umiejętności wokalne. Repertuar taneczny i wokalny zaprezentowały także zgłoszone wcześniej zespoły artystyczne z: Gimnazjum Ścinawa, Szkoła Podstawowa nr 8 w Lubinie, Niepubliczne Przedszkole „Chatka Skrzatka” w Legnicy, Miejskie Przedszkole nr 16 w Legnicy, Szkoła Podstawowa Sokołowiec, Szkoła Podstawowa Bieniowice, Zespół Szkół Budowlanych w Legnicy, Szkoła Podstawowa nr 9 Legnica, Szkoła Podstawowa Bartoszów. Każdy z uczestników mógł też wziąć udział w kole fortuny oraz wielkiej loterii fantowej. Kupony nabyte podczas loterii brały udział w losowaniu nagród, które zostały rozdane na zakończenie imprezy. Ich fundatorami byli m.in.: Poseł na Sejm – Elżbieta Stępień, Starosta Powiatu Legnickiego – Janina Mazur, Prezydent Miasta Legnicy – Tadeusz Krzakowski, Rektor PWSZ im. Witelona w Legnicy – prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski, Wójt Gminy Chojnów – Andrzej Pyrz.  Wśród głównych nagród były rower, tablety, aparat fotograficzny, dron oraz piłki, książki i wiele innych.

Każde dziecko biorące udział w imprezie otrzymało paczkę ze słodyczami. Nie zabrakło też ciast, słodyczy, napoi i innych frykasów, jak kiełbaski z rożna, grochówka, sałatki, ufundowanych przez licznych sponsorów. To im oraz działaczom i przyjaciołom, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy mogło w tym uroczystym dniu wyrazić swoją wdzięczność, wręczając odznaki, statuetki i wyróżnienia.

Odznakę „Przyjaciel dziecka” otrzymali:

- prof. dr hab. inż. Ryszard K. Pisarski – Rektor PWSZ im. Witelona w Legnicy,
- dr Helena Babiuch – Prorektor ds. Dydaktyki i Studentów PWSZ im. Witelona
w Legnicy,
- prof. dr hab. inż. Jerzy Jan Pietkiewicz – Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą PWSZ im. Witelona w Legnicy,
- dr Wacław Szetelnicki – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ im. Witelona w Legnicy,
- dr Wioletta Drzystek – Prodziekan Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ im. Witelona w Legnicy,
- Ewelina Fedorczak – Specjalista sieci Kin Helios w Legnicy,
- Ewa Pietrakowska – Dyrektor Biura Prezydenta Miasta Legnicy,
- Agnieszka Borodacz – Skarbnik Zarządu Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy,
- Elżbieta Rabiej – przewodnicząca Koła Przy Społecznym Gimnazjum TWP w Legnicy.

Studenci naszej Uczelni zaangażowani w Festyn Razem dla dzieciStatuetki TPD „Nade wszystko dziecko” przyznane przez Kapitułę działającą od 1998 roku przy Oddziale TPD w Legnicy otrzymali:

- Sylwia Jagiełło – zastępca dyrektora Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy,
- Renata Nicpoń – nauczycielka Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy, współprzewodnicząca Koła Przyjaciół Dzieci przy ZSI w Legnicy,
- Irena Pleśniak – wieloletnia działaczka ZHP i TPD, wieloletni wychowawca na koloniach TPD,
- Asp. Andzej Jurkowski – funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji Wydziału ds. nieletnich i patologii.

Część uroczystości związana z uhonorowaniem wyróżnionych osób odbywała się w auli Budynku E. Zgodnie z zaplanowanym scenariuszem, po krótkich wystąpieniach laureatów, odbyły się występy dziecięcego teatru „Pinokio” z MCK w Legnicy pod kierownictwem Bogusławy Cybulak oraz recital Magdaleny Marchewki, która zaprezentowała piosenki z bajek Walta Disneya, podsumowano też XIV Regionalny Konkurs Plastyczny i Fotograficzny „Moja Mała Ojczyzna”.

Impreza z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka okazała się udanym przedsięwzięciem – na twarzach dzieci gościły radosne uśmiechy, dopisały zarówno pogoda, jak i humory.

2016-06-10

(Beata Skwarek)

GALERIA ZDJĘĆ - część I

GALERIA ZDJĘĆ - część II

<< POWRÓT
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u