pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ im. Witelona w Legnicy partnerem Université Grenoble Alpes

PWSZ im. Witelona w Legnicy partnerem Université Grenoble AlpesFrancuska uczelnia Université Grenoble Alpes została partnerem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy w ramach programu Erasmus+. Bilateralną umowę w zakresie wysyłania i przyjmowania studentów, pracowników naukowych oraz administracyjnych zawarto w połowie czerwca 2016 roku.

W okresie trwania programu, czyli do roku 2021 z oferty kształcenia będzie mogło skorzystać co semestr 6 studentów oraz po 2 nauczycieli akademickich i pracowników nie będących nauczycielami akademickimi zarówno ze strony polskiej jak i francuskiej. Wymiana będzie możliwa w ramach kierunków Ekonomia i Zarządzanie.PWSZ im. Witelona w Legnicy partnerem Université Grenoble Alpes

Université Grenoble Alpes (UGA) to uniwersytet, który kształci we wszystkich dyscyplinach naukowych i na wszystkich poziomach: licencjackim, magisterskim oraz doktoranckim.

UGA znajduje się w Walencji, godzinę drogi od Grenoble, które jest jednym z największych francuskich centrów naukowych – kształci się tu około 60 000 studentów, szczególnie w dziedzinach nauk ścisłych. Université Grenoble Alpes uczestniczy w życiu Francji, oferując szeroki wachlarz imprez kulturalnych a samo Grenoble jest jednym z centrów Węzła Wiedzy i Innowacji (Sustainable Energy) Europejskiego Instytutu Technologicznego. W projekcie uczestniczą też uczelnie i przedsiębiorstwa z Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski i Szwecji.

PWSZ im. Witelona w Legnicy partnerem Université Grenoble AlpesUniversité Grenoble Alpes (UGA) wspólpracuje z ponad 650 partnerami z ponad 80 krajów. UGA jest uczelnią światowej klasy, z najlepszymi programami kształcenia w ramach nauk medycznych i technologii biomedycznych, nano-nauki, astrofizyki i kosmologii, prawa, biznesu, ekonomii, pedagogiki i innowacyjną, szczególnie w nauczaniu języków obcych.

2016-06-21

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Dominika, Franciszki, KatarzynyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u