pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Jacek Kiełb we władzach Zarządu Głównego AZS !

Jacek Kiełb we władzach Zarządu Głównego AZS !W Warszawie, w dniach 10-12 czerwca br. odbyło się po raz ostatni w kadencji 2014-2016 posiedzenie Zarządu Głównego AZS. Klub Uczelniany AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy reprezentował mgr Jacek Kiełb.

W XXVI Zjeździe AZS, który odbywał się w murach Politechniki Warszawskiej oraz w Hotelu Gromada, wzięli udział członkowie honorowi AZS, ustępujące władze AZS, przedstawiciele władz państwowych (Piotr Nowacki – doradca Prezydenta RP, Jan Widera – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk – Dyrektor Biura Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego), rektorzy warszawskich uczelni, prezesi polskich związków sportowych, zaproszeni goście oraz przede wszystkim delegaci jednostek AZS.

Podczas posiedzenia dyskutowano nad najważniejszymi sprawami dotyczącymi stowarzyszenia między innymi przyjęto kilka uchwał dotyczących poprawek w Statucie AZS. W części uroczystej podsumowano minioną kadencję, podkreślając sportowe i organizacyjne sukcesy odniesione przez członków AZS w latach 2014-2016.Jacek Kiełb we władzach Zarządu Głównego AZS !

Najważniejszym punktem XXVI Zjazdu AZS były oczywiście wybory nowych władz. Nowym prezesem został Prof. Tadeusz Słomka – Rektor AGH Kraków, przewodniczący Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych, który będzie kierował Zarządem Głównym AZS w latach 2016-2018.

Warto zauważyć, że Jacek Kiełb pracownik Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy został członkiem zarządu głównego Akademickiego Związku Sportowego na lata 2016-2018. W wyborach w Warszawie zdobył 113 głosów i znalazł się w gronie 22 członków zarządu.

Jacek Kiełb w strukturach AZS działa od 15 lat. Jest między innymi wiceprezesem dolnośląskich struktur tego związku, gdzie zajmuje się studiami nad sportem akademickim.

Jacek Kiełb we władzach Zarządu Głównego AZS !Jacek Kiełb związany jest z KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy jeszcze od czasów studiów, w którym jako student uczestniczył w zawodach sportowych oraz aktywnie działał na rzecz upowszechniania kultury fizycznej na Uczelni.

Już jako pracownik w Klubie Uczelnianym AZS Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy na co dzień zajmuje się między innymi organizacją zawodów i turniejów sportowych na szczeblu lokalnym jak i ogólnopolskim, uczestniczy w pracach sekcji sportowych. Jako działacz Klubu organizuje współzawodnictwo dla studentów.

2016-06-21

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u