pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Gruszka Cup zawitał do Legnicy !

Gruszka Cup zawitał do Legnicy !Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy była współorganizatorem siatkarskiego święta dla dzieci i rodzin Gruszka Cup, który odbywał się w hali sportowej Zespołu Szkół Integracyjnych w Legnicy w dniach 3-4 czerwca bieżącego roku. Jej inicjatorem był Piotr Gruszka, który po zakończeniu wyczynowej kariery zajmuje się popularyzacją sportu i zdrowego stylu życia. W reprezentacji kraju rozegrał prawie pół tysiąca meczów.

Patronat nad imprezą objęli Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej  prof. Ryszard K. Pisarski oraz Prezydent Miasta Legnica Tadeusz Krzakowski.Gruszka Cup zawitał do Legnicy !

W pierwszej edycji turnieju siatkarskiego wystąpiło ponad 100 osób. Trening z uczestnikami prowadził a zawody z parkietu oglądał współorganizator Piotr Gruszka. W piątek poprowadził otwarte treningi dla najmłodszych. Była więc profesjonalna rozgrzewka, mozolne ćwiczenia siatkarskie, a wszystko przeplatane konkursami dla najmłodszych i ich rodziców.

Z kolei w sobotę odbył się turniej rodzinny oraz pokazowy mecz siatkówki na siedząco pomiędzy zespołem LEW Legnica a drużyną VIP-ów. W tej drugiej w jednej linii zagrały gwiazdy siatkarskich parkietów: Piotr Gruszka, Jakub Oczko, Dariusz Popiwczak wspierani na parkiecie przez: Roberta Burbę – kanclerza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, dr Andrzeja Wnuka – prezesa KU AZS PWSZ im. Witelona w Legnicy i Przemysława Kocha, ongiś znakomitego bramkarza w szczypiorniaku a dzisiaj przedsiębiorcy  wspierającego sportowe przedsięwzięcia.

Gruszka Cup zawitał do Legnicy !Pomysł na turniej Gruszka Cup w Legnicy zrodził się 3 lata temu gdy Piotr Gruszka spotkał się z Jackiem Kiełbem podczas Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówkę. Turniej był już organizowany w innych miastach. Projekt miał na celu propagowanie zdrowego i rodzinnego stylu życia. Turniej odbywał się w trzech kategoriach: żeńskiej, męskiej (drużyny 3 osobowe) oraz rodzinnej (skład dwuosobowy).

2016-06-23

(pk)

GALERIA ZDJĘĆ

<< POWRÓT

Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u