pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Nietypowy rajd na zjazdówkach

Nowy Rok zaowocował nowymi pomysłami na kolejne rajdy studenckie. Akademicki Klub Turystyczny postanowił poszerzyć jeszcze bardziej swoje horyzonty, dlatego też zorganizowano rajd na narty zjazdowe w Zieleńcu. Ponieważ wszyscy członkowie AKT są zapalonymi miłośnikami narciarstwa, nie mogło zabraknąć takiego wyjazdu.
Nietypowy rajd na zjazdówkach
W sobotę, 12 lutego z samego świtu grupa zapaleńców wyruszyła PKS-em do Dusznik Zdrój. Pierwszym punktem w programie wyjazdu było zwiedzanie  Muzeum Papiernictwa, które znane było studentom wcześniej z wykładów. Po zaczerpnięciu wiedzy o historii powstania i wyrobu papieru. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju jest jedyną prowadzoną w sposób profesjonalny placówką muzealną w Polsce, zajmującą się szeroko pojętą tematyką papiernictwa. Gromadzi, opracowuje i udostępnia zbiory z zakresu dziejów papiernictwa, drukarstwa, historii Dusznik Zdroju. Żywo interesuje się również sztuką papieru, współpracując z artystami tworzącymi dzieła sztuki z papieru.

Następnie uczestnicy rajdu udała się w stronę Zieleńca, obierając trasę wiodącą zielonym i czerwonych szlakiem. Pogoda była wyśmienita, słońce ogrzewało twarze a widoki na szlaku zapierały dech w piersiach. W schronisku „Orlica” odbyło się zakwaterowanie w pokojach oraz pierwsze przymiarki do  sprzętu narciarskiego, który można było wypożyczyć na miejscu. Położenie schroniska było idealne, w połowie stoku, w centrum Zieleńca – lepiej być nie mogło.
Nietypowy rajd na zjazdówkach
Nie tracąc dłużej czasu wszyscy udali się na nocny zjazd ze stoku. Zabawa na śniegu, krawędziowanie oraz kształtowanie techniki narciarskiej to niezapomniane chwile w gronie znajomych. Na stoku studentów odwiedził wykładowca PWSZ im. Witelona w Legnicy, który okazał się zapalonym pasjonatem narciarstwa oraz wszelkich form turystyki aktywnej.

W niedziele po śniadaniu miał miejsce ponowny „atak” na stok, na którym miłośnicy zimowych szaleństw śmigali do godziny 16. W międzyczasie była krótka przerwa na obiad, która pozwoliła na zregenerowanie nadszarpniętych sił.  
Wieczorem z kolei kolejna atrakcja - spacer po Zieleńcu czy integracja w schronisku. Rozmowy stały się okazją do wymiany uwag i spostrzeżeń odnośnie techniki jazdy na nartach.
Nietypowy rajd na zjazdówkach
Walentynkowy poniedziałek rozpoczął się od śniadania. Po zdaniu wypożyczonego sprzętu odbył się marsz do Dusznik. Po drodze nie zabrakło dobrego humoru oraz zagadek logicznych, które ubarwiały drogę oraz kształtowały kreatywność i wyobraźnię studentów. W oczekiwaniu na autobus grupa zwiedziła Duszniki Zdrój. Podczas powrotu autobusem do Legnicy z utęsknieniem podziwiano chowające się za horyzontem szczyty gór.

Anna Sołtys


<< POWRÓTImieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u