pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Trio Sefardix Jorgos Skolias & Oleś Brothers w Jaworskim Kościele Pokoju

Trio Sefardix Jorgos Skolias & Oleś Brothers w Jaworskim Kościele PokojuEwangelicki Kościół Pokoju w Jaworze, 11 czerwca bieżącego roku rozbrzmiał rytmami jazz’u z okazji 22. Jaworskich Koncertów Pokoju. Twórcami melancholijnej atmosfery stali się Trio Sefardix Jorgos Skolias & Oleś Brothers. Trio wykonało utwory ze swoich albumów muzycznych „Sefardix” oraz „Maggid”. Był to już trzeci z kolei koncert tegorocznej edycji.

Koncert rozpoczął się od krótkiego wstępu, a dokładnie od przedstawienia muzyków, opisania ich twórczości oraz osiągnięć. Zespół Sefardix Jorgos Skolias & Oleś Brothers to trio składające się z dwóch braci: Marcin Oleś (kontrabas) i Bartłomiej Brat Oleś (perkusja), a także z osoby o niesamowitej skali głosu, czyli Jorgos’a Skolias’a (wokal). Warto zaznaczyć, że trio współpracuje z największymi muzykami w Europie i na świecie.

Jorgos Skolias to człowiek, który zainteresował się muzyką separyjską m.in. dlatego, że jest to muzyka związana z kulturą Żydowską. Separyjski styl muzyczny pochodzi z Hiszpanii, z Półwyspu Iberyjskiego, a następnie została rozprowadzona na cały świat. Wokalista grupy, Jorgos, chował się właśnie w wielokulturowej, greckiej rodzinie, stąd też jego zainteresowanie tego typu muzyką. Zaraz po niej doszła muzyka etno, blues, rock i jazz.Trio Sefardix Jorgos Skolias & Oleś Brothers w Jaworskim Kościele Pokoju

Podczas koncertu zaplanowanego na 22 lipca wysłuchamy koncertu kameralnego w ramach jezuickiego programu MAGIS 2016 przygotowującego do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zagra Joachim Mencel Artisena Band w składzie Joachim Mencel – lira korbowa, fortepian, Piotr Baron – klarnet basowy, Maciej Adamczak – kontrabas, Szymon Madej – perkusja.

Finał 22. Jaworskich Koncertów Pokoju odbędzie się 29 października i zostanie zwieńczony koncertem Zespołu Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej Musicae Antiquae Collegium Varsoviense. Na klawesynie zagra Władysław Kłosiewicz.

Koncert finałowy poprzedzi wystawa w Muzeum Regionalnym w Jaworze 28 października 2016 r., o godz. 18.00 pt. „Instrumenty muzyczne w rysunku i grafice europejskiej XVI –XIX w.” ze zbiorów Biblioteki Ossolineum we Wrocławiu i Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

2016-06-29

GALERIA ZDJĘĆ

<< POWRÓT
Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u