pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
„Majaczeniowo” w Akademiku

Kuba Kęsy z „Delirium Band” bedzie gościem koncertu z cyklu „Witelon Music Night” jaki odbędzie się 8 marca bieżącego roku w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy o godzinie 18. Termin koncertu nie jest przypadkowy – jest to swego rodzaju ukłon w stronę Pań i ich święta. Ponadto pierwsze dziesięć Pań otrzyma skromne upominki uczelniane.
"Majaczeniowo" w Akademiku
„Delirium Band”, czyli zespół „majaczeniowy” ale nie usypiający wystąpi w Legnicy po raz pierwszy. Muzykę formacji można określić jako żywiołową i energetyczną mieszankę blues'a, rock'a, rock'n'roll'a, rhythm&blues'a i funk'u. Jednak nie zamykając się na żadne gatunki, zespół stawia przede wszystkim na solidny groove i dobrą zabawę. Ich występy cechuje rock'n'roll'owa atmosfera i obfite after-party.

W skład zespołu wchodzą: Henryk Borsiak (gitara, wokal), Piotr Chrapusta (bas, wokal) oraz Kuba Drozdowski (perkusja).

Jednym z członków zespołu jest Kuba Kęsy, który zajął drugie miejsce w trzeciej edycji programu „Idol”. W finale przegrał jedynie z Moniką Brodką. Kuba pochodzi z Kluczborka w województwie opolskim, a za swoje największe osiągnięcie uważa „bycie sobą”.

Obecny skład ukonstytuował się we wrześniu 2006 roku. Założył go Kuba wraz z bratem. Zmienili wtedy styl z heavy-metalowego na lżejszy. Jak sam przyznaje Kuba:

- zanim zaczęły się występy na scenie w aktualnym składzie nazwa była zbędna. Z czasem gdy pojawiły się oficjalne występy a wraz z nimi plakaty mój brat wymyślił nazwę Deliryczni. Była to gra słów: liryczni i delirka. Po jakimś czasie doszliśmy do wniosku, że Delirium brzmi lepiej.

Podczas koncertu w zespół wykona covery - zarówno polskich, jak i zagranicznych utworów, a także własne autorskie piosenki. Wychodząc z bluesowych korzeni, muzycy sięgnęli po utwory z innych gatunków.

<< POWRÓTImieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja


Collegium Witelona | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | deklaracja dostępności |kontakt | webmaster
stat4u