pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Polytechnic Institute of Bragança w Portugalii zaprasza studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy !

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy została partnerem Polytechnic Institute of Bragança w Portugalii. Umowę w zakresie wysyłania i przyjmowania studentów, pracowników naukowych oraz administracyjnych zawarto 21 lipca br. w ramach programu Erasmus+.

W okresie trwania programu, czyli do roku 2021 z oferty kształcenia będzie mogło skorzystać co semestr 6 studentów, 6 nauczycieli akademickich i pracowników nie będących nauczycielami akademickimi zarówno ze strony polskiej jak i portugalskiej. Wymiana jest możliwa w ramach kierunków Ekonomia, Zarządzanie, Informatyka i Filologia.

Uczelnia została założona w 1983 roku. Jej działalność obejmuje kształcenie z zakresu komunikacji, multimediów, nauki biznesu i prawa, edukacji i szkolenia nauczycieli, nauk rolniczych i zasobów naturalnych, ochrony zdrowia i ochrony ludności, turystyki, sportu i rekreacji oraz technologii.

Polytechnic Institute of Bragança zajmuje się rozwojem wiedzy technicznej, naukowej i zawodowej poprzez badania, nauczanie, badania stosowane oraz rozwój eksperymentalny. Obecnie na uczelni kształci się blisko 7000 osób ramach studiów licencjackich, inżynierskich, magisterskich.

Bragança jest stolicą północno-wschodniego regionu Portugalii. Liczba mieszkańców wynosi zaledwie około 35 tysięcy, jednak w czasie roku akademickiego liczba ta znacznie wzrasta. Pomimo niewielkich rozmiarów, miasto ma wiele do zaoferowania. Braganca to jedna z niewielu portugalskich miejscowości, w której można zobaczyć śnieg.

2016-07-22

(pk)

<< POWRÓT
Imieniny: Ludomira, Makarego, WilianyWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u