pwsz legnica
galeria filmowa
fotogaleria
wortal informacyjny pwsz legnica media  o nas
Wortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
Universidade Nova de Lisboa nowym partnerem PWSZ im. Witelona w Legnicy !

Universidade Nova de Lisboa nowym partnerem PWSZ im. Witelona w Legnicy !Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy stała się atrakcyjnym partnerem dla uczelni zagranicznych. Do grona uczelni, z którymi współpracujemy w ramach programu Eramus+ dołączyła kolejna portugalska szkoła wyższa – Universidade Nova de Lisboa.

Do roku 2021 z oferty kształcenia będzie mogło skorzystać co semestr 2 studentów, 2 nauczycieli akademickich i pracowników nie będących nauczycielami akademickimi zarówno ze strony polskiej jak i portugalskiej. Wymiana jest możliwa w ramach kierunku Filologia.

Uniwersytet powstał w 1973 roku i jest najmłodszym z trzech państwowych uniwersytetów Lizbony. Instytucja ta posiada ponad 19.000 studentów, 1 491 nauczycieli akademickich oraz 804 pracowników administracyjnych w ramach dziewięciu jednostek naukowych, które oferują studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i doktoranckie.Universidade Nova de Lisboa nowym partnerem PWSZ im. Witelona w Legnicy !

Uniwersytet wyróżnia interdyscyplinarne podejście do kształcenia, postęp technologiczny oraz atrakcyjna oferta edukacyjna. Studenci kształcą się między innymi na takich kierunkach jak medycyna, filologia, prawo, ekonomia, zarządzanie, chemia, bioinżynieria, paleontologia, informatyka.

Universidade Nova de Lisboa nowym partnerem PWSZ im. Witelona w Legnicy !Studia licencjackie (licentiatura) trwają 3 lub 4 lata i umożliwiają uzyskanie tytułu licenciado. Na politechnikach nauka trwa 3 lata. Studia II stopnia (mestrado) – trwające od 1,5 roku do dwóch lat – kończą się zdobyciem tytułu magistra (mestre). Tytuł doktora (doutor) otrzymuje się po kolejnych 3 latach nauki, zakończonej obroną pracy doktorskiej.

Portugalski system oceniania jest inny niż w większości uniwersytetów w Europie – studenci dostają oceny od 0 do 20, przy czym by zdać, trzeba uzyskać przynajmniej 10. Ocena dobra to 14 i 15, ocena doskonała – 20. Rok akademicki zaczyna się w październiku i składa z dwóch 16-tygodniowych semestrów. Po każdym z nich następuje 4-tygodniowa sesja egzaminacyjna.

Współpraca zagraniczna jest jednym z priorytetów naszej Uczelni. Kontakty z zagranicznymi uniwersytetami i instytucjami partnerskimi stwarzają studentom możliwość rozwoju podczas wymiany studentów w ramach wyjazdów stypendialnych, praktyk i staży.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy współpracuje, w ramach programu Erasmus+ z uczelniami z Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Rumunii, Włoch.

2016-08-02

(pk)

<< POWRÓTImieniny: Almy, Cezarego, JarosławaWortal informacyjny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona  w Legnicy
PWSZ | Aktualności | fotogaleria | galeria wideo | media o nas | NewsLetter | kontakt | webmaster
stat4u